?

Akupunktur ve sigara birakma

Akupunktur ve sigara bırakma

Akupunktur ile sigara nasıl bırakılabilir ?

yapmanız gereken tek şey sigarayı bırakmaya karar vermektir. bu, insanın yaşamında alabileceği en önemli kararlardan biridir. bu kararı verdikten sonra, akupunktur, size sigarayı bırakmanızda büyük kolaylık sağlayacaktır.

insanlarda serotonin ve endorfin adı verilen iki madde vardır. bunlar beyinde bulunur ve rahatlık, güzellik, keyif ve huzur gibi duygular ile ilgilidirler. normalde insanlarda kahkaha atınca, mutlu bir haber alınca ya da çikolata veya hoş bir tatlı yiyince, bir yeriniz acıyınca serotonin ve endorfin seviyesi yükselir. ancak sigara içenlerde serotonin - endorfin salgılama işini sigara üstlendiğinden vücut otonomisini kaybetmiştir. hani keyiflenince de, dertlenince de sigara içilir ya, işte, açıklaması budur.

sigarayı bırakanlarda ilk hafta balgam artışı, solunum yollarındaki titrek tüylerin zehirli maddeleri atmak için görevlerini yerine getirmeye başlamasından kaynaklanır. yoksunluk belirtileri sigara bırakanların 2/3' ünde görülür. belirtiler, ilk 72 saat içerisinde şiddetlidir. 7-10 gün içerisinde azalarak ortadan kalkar.kaynak: akapunktur tedavi merkezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder