?

Arabada, bebegin emniyeti

Arabada, bebeğin emniyeti

Bebeklerini ilk kez dışarı çıkaran anne babalar aniden rüzgar çıkmasından veya yağmur yağmasından korkarak bebeklerini sarmalarlar (bazen gereğinden fazla).

ancak milyonlarca anne-baba bebeklerini asıl korumaları gereken yerde korumazlar.

kötü hava koşullarına kısa bir müddet maruz kalmak bebek açısından çok negatif olaylara yol açmaz, ancak bebeği hatalı bir şekilde yerleştirilmiş emniyet koltuğunda oturtmak ya da yolculuk yaparken emniyet koltuğunda oturtmamak çok kötü sonuçlara yol açabilir.

anne-babaların en fazla korkması gereken olay hastalık değil araba kazaları olmalıdır.

ilk kez bebeğinizle yolculuk yaparken arabanıza bebekler için üretilen emniyet koltuğunun doğru bir biçimde yerleştirildiğinden ve bebeğin araba hareket ettiğinde yeterince güvende olduğundan emin olun. arabayı yavaş kullanmanıza güvenmeyin, bebeği tutabileceğinizede güvenmeyin.

ilk keresinden başlayarak bebeğin emniyet koltuğuna alıştırılması bu olayı benimsemesini sağlayacaktır. tertipli olarak emniyet önlemleri dahilinde yolculuk yapan bebek hem daha emniyette olur, hem de daha kolay idare edilir.

(emekleme döneminde ki bebekle yolculuk yaparken bu mühimdir. )standartlara ideal bir emniyet koltuğu aldıktan sonra şunlara dikkat edin:- koltuğun doğru biçimde yerleştirilmesi ve bebeğinizi emniyete almak için imalatçının önerilerini dikkatle okuyun ve uyun.

her yolculuktan önce koltuğun doğru bir şekilde yerleştirildiğinden ve kemer ve kayışların sıkı olduğundan emin olun.

- en az 8. 5-9 kg olana ve dik oturabilene dek bebekleri arkaya bakacak biçimde yerleştirin.

9 kg üstündeki bebekler yüzleri öne bakacak biçimde yolculuk yapabilirler.

- olası olduğu vakit, bebek arka koltuğun ortasında oturmalıdır; burası arabanın en güvenli yeridir.

şayet arabayı kullanan kişi bebekle yalnız olarak ise bebekle iletişim kurmak ve bebeği gözleyebilmek için ön koltuğa oturtmak iyi olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder