?

Bal ve tarcinla gelen sifa

Bal ve tarçınla gelen şifa

Bal ve tarçın karışımı pekçok hastalığa iyi gelmektedir. eski yunan tıbbında olduğu kadar ayurvedik tıpta da bal, asırlarca hayati ilaç olarak kullanılmıştır. bugünün bilim adamları pekçok hastalıkların tedavisinde balı çok etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. bal her türlü hastalıkta gelişi güzel bir yan etkiye sebep olmaksızın kullanılabilmektedir. bugünün tıp ilmi, balın tatlı olmasına rağmen doğru dozlarda alındığında şeker hastaları için tehlikeli olmadığını kabul etmektedir. kanada da yayımlanan tanınmış weekly world news dergisinin 17 ocak 1995 tarihli sayısında batılı araştırmacılar tarafından bal ve tarçınla tedavi edilen hastalıkların listesini yayınlamıştır.

artrit

bir kısım balı 2 kısım ılık su içine koyup üstüne bir çay kaşığı toz tarçın ilave ederek bir krem elde edilir. bununla vücudun ağrıyan yerlerine masaj uygulanır. 1-2 dakika içinde ağrının azaldığını göreceksiniz.

artritli hastalar,bir bardak sıcak su içinde 2 kaşık bal ve bir çay kaşığı toz tarçını eritip sabah ,akşam alabilirler. şayet tertipli olarak alırlarsa kronik artriti olan hastalar bile tedavi olabilirler.

kopenhag üniversitesinde yapılan bir araştırmada; kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı bal ve & frac12; çay kaşığı toz tarçını alan 200 hastadan 73 ü bir hafta içinde şifa bulmuşlar, geri kalan yürüyemeyen ve hareket edemiyen hastalar da bir ay içinde şifa bulmuşlardır.

bağışıklık sistemi

hergün kullanılan bal ve tarçın sivilceler üstüne sürülür. sabahleyin ılık su ile yıkanır.

eğer 2 hafta süreyle her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden çıkarır.

egzama,mantar ve diğer deri enfeksiyonlarında eşit orandaki bal ve tarçın karışımı uygulanır.

soğuk algınlığı

bir kaşık ılıtılmış bal,1/4 tatlı kaşığı toz tarçın günde üç defa yenir.

bu uygulama pekçok kronik öksürük,soğuk algınlığı ve sinüslerin temizlenmesi için de geçerlidir.

yaşlılık

bal ve tarçınla hazırlanan çay,tertipli alındığında yaşlılık harabiyetini engeller.

4 kaşık bal,1 kaşık toz tarçın, 3 bardak su içinde kaynatılarak bir içecek hazırlanır. günde 3-4 defa & frac14; bardak miktarında içilir. deriyi diri,taze ve yumşak tutar, yıpranmasını durdurur.

yorgunluk

araştırmayı yapan dr. milton, bir bardak su içinde & frac12; kaşık bal ve bir miktar toz tarçının hergün kuşluk zamanı ve vücut direncinin düşmeye başladığı takriben saat 15. 00 te alındığında bir hafta içinde canlılığın arttığını tesbit etmiştir.

zayıflama

bir bardak su içine eşit oranda bal ve tarçın konup kaynatılır. hergün kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve yatmadan önce içilir.

düzenli uygulanırsa kilo verilir.

ayrıca bu karışım tertipli olarak içildiğinde, yüksek kalorili rejim alınsa bile, vücutta yağın birikmesine engel olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder