?

Bedeninizi forma sokun

Bedeninizi forma sokun

Önce bir egzersiz topu alın. karnı çalıştırmaya yarayan bir egzersiz topu, aynı egzersizi yerde yaptığnızda sahip olacağınız kaslardan daha fazlasına sahip olmanızı temin eder. bunun yanısıra daha iyi denge gibi başka faydalar da sağlarsınız. şimdi şu üç kolay "ab curl" adımlarını izleyebilirsiniz.

1. egzersiz topunun üzerine oturun, ayaklarınızı tam olarak yere koyun, dizleriniz kalça genişliğinde olsun ve 90 derecelik açıyla kıvrılın.

2. ellerinizi başınızın arkasına koyun, dirsekleriniz dışa dönük olsun ve orta ila alt sırtınızın arası topla temas edene kadar geriye doğru kıvrılın.

3. kaburga kemiğinizi leğen kemiğinize doğru çekerek sırtınızın üst bölümünü toptan 8-10 cm. kadar kaldırın. bu şekilde bir saniye durun ve omuzlarınızı tekrar topa doğru indirin. bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

dayanıklılığı, gücü ve esnekliği arttıran bir fiziksel etkinlik yazılımı gerçek yaşınızı 8,1 yıla kadar gençleştirebilir.

vücudunuzun orta kısmını saran 29 tane kas stabil durmanızı ve kuvvetli olmanızı temin eder. ufak kasları forma sokan core egzersizleri yalnızca sıkı düz karın kaslarına sahip olmanızı sağlamaz golf grubunuzu geçmeyi, tenis oyununuzu geliştririr, kayarken ya da snowboard yaparken daha iyi performans gösterebilirsiniz ve jeanlerin içerisinde daha iyi görünmenizi temin eder.

karnı bükme hareketlerinin yanısıra sırtınızı ve yan taraflarınızı da şu iki hareketle güçlendirebilirsiniz.

bu hareketi yapmak için de topu kullanın.

1. dizleriniz kalça genişliğinde ve 90 derece kırık haldeyken ve ayaklarınız yere düz olarak basıyorken topun üstüne oturun.

2. hareket ederek omuzlarınızı topun üzerine yerleştirin ve gövdenizi bir köprü gibi yukarıda, yere paralel, tutun.

3. leğen kemiğinizi kaldırın ve kalçalarınızın yere doğru eğilmesini sağlayın ve sonra tekrar ilk pozisyona dönün. gevşeyin ve bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

yan yatarak bacak kaldırma hareketi

bu harekette egzersiz topuna ihtiyacınız olmayacak.

1. yere, sağ tarafınızın üzerinde yatın, sağ elinizi denge ve destek sağlaması için önünüze doğru uzatın.

2. gövdenizi düz tutarak omuzlarınızın ve kalçanızın kulaklarınızla aynı hizada olmasını sağlayın. dengeyi sağlamak için sağ dizinizi hafifçe kırabilirsiniz.

3. sol ayağınızı düz tutun ve 20-25 cm. yukarı kaldırın. sol topuğunuz, diziniz, kalçanız, omzunuzve kulaklarınız aynı hizada olmalıdır.

4. ayağınızı yavaşça indirin. 10 defa tekrarlayın ve ayak değiştirin.

eğer sırt problemleriniz ya da başka sağlık sorunlarınız varsa ya da uzun süredir egzersiz yapmadıysanız, bunları ya da başka egzersizleri denemeden evvel hekiminize danışın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder