?

Bolgesel incelme: egzersizler, ideal sporlar, tavsiyeler - bacaklar

Bölgesel incelme: egzersizler, ideal sporlar, tavsiyeler - bacaklar

Spor, spor, spor... vücudumuzun sağlığı ve formu için vazgeçilmezlerden... yağ hücrelerini azaltmanın ve dokuları sıkılaştırmanın en iyi yolu ve... selülitin baş düşmanı!işte size hedef bölgelere ideal en etkili egzersiz ve sporlar.ister evde ister dışarda, hiç fark etmez; yeter ki hareket edin!

bacaklar

egzersiz no. 1faydası: bacakları ve kalçayı güçlendirir. önemli oranda kalori harcamaya yardımcı olur.

uygulama: ayakta dik durun. bacaklarınızı yana doğru açın. kalçanızı olası olduğunca geriye doğru atarak dizlerinizi bükün.egzersizi yaparken:- uzağınızdaki bir sandalyeye oturmaya çalıştığınızı hayal edin,- kalçanızı diz hizasına kadar getirmeye çalışın,- dizlerinizi öne doğru çıkarmayın,- harekete başlarken soluk alın, bitirirken verin.1. hafta seri3 tekrar102. hafta seri4 tekrar153. hafta ve sonrası seri5 tekrar20

egzersiz no. 2faydası: bacakların ön kısmını güçlendirir.

uygulama: ayakta dik durun. bir bacağınızı öne alın. arkadaki bacağınızı dizinizi bükerek kalça hizasına kadar öne doğru kaldırın. her seri sonunda bacak değiştirin.

egzersizi yaparken:- öndeki bacağınızı hafifçe bükülü tutun,- dizinizi kalça hizasından daha yukarı kaldırmaya çalışmayın.program:1. hafta seri3 tekrar102. hafta seri4 tekrar153. hafta ve sonrası seri5 tekrar20*her seri arasında kesinlikle 30 saniye dinlenin ve gevşeyin.

egzersiz no. 3

faydası: bacakların ön kısmını güçlendirir.

uygulama: ayakta dik durun. bir bacağınızı, hafifçe tekme atar gibi öne doğru uzatın. her seri sonunda bacak değiştirin.

egzersizi yaparken:- havadaki bacağınızı yere paralel ve kalça hizasında tutun,- seriyi tamamlamadan ayağınızı yere koymayın,- arkaya doğru eğilmeyin.program:1. hafta seri3 tekrar102. hafta seri4 tekrar153. hafta ve sonrası seri5 tekrar20*her seri arasında kesinlikle 30 saniye dinlenin ve gevşeyin.

egzersiz no. 4

faydası: bacakların arka kısmını güçlendirir.

uygulama: ayakta dik durun. vücudunuzu hafifçe öne doğru eğin. bir bacağınızı dizden bükerek arkaya, kalça hizasına dek kaldırın. her seri sonunda bacak değiştirin.

egzersizi yaparken:- hareket sonrası ayağınızı yere koyarken parmak uçlarınıza basın,- bacağınızı kalçanıza değecekmiş gibi çekin,- omurlara binen yükü hafifletmek için ellerinizi bir duvara dayayarak destek alabilirsiniz.program:1. hafta seri3 tekrar102. hafta seri4 tekrar153. hafta ve sonrası seri5 tekrar20*her seri arasında kesinlikle 30 saniye dinlenin ve gevşeyin.

egzersiz no. 5

faydası: bacakların iç kısmını güçlendirir.

uygulama: yanlamasına uzanın. üstte kalan bacağınızı bükün, altta kalanı yukarı doğru kaldırın. her seri sonunda bacakdeğiştirin.

egzersizi yaparken:- sırtınızı dik tutun,- bacağınızı çok yukarı kaldırmaya çalışmayın,program:1. hafta seri3 tekrar102. hafta seri4 tekrar153. hafta ve sonrası seri5 tekrar20*her seri arasında kesinlikle 30 saniye dinlenin ve gevşeyin.

sıkı ve kuvvetli bacaklar için spor salonlarındaki aletlerden faydalanabileceğiniz gibi hedef bölgeye ideal sporlar da yapabilirsiniz. spor, evde yaptığınız egzersizlerin tesirini artıracaktır.

bacakları güçlendiren sporlar:

jogging: bacak kasları için idealdir.

yüzme: vücuttaki derhal hemen bütün kasları çalıştıran komple bir spordur. 40 dakikalık bir yüzme seansı (kulaç atarak) basitçe sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

su jimnastiği: su içerisinde yapılan hareketler kolay gibi görülse de, su basıncına karşı koyarak yapıldığı için direnci ve sıkılığı daha çabuk artırır.

bisiklet: spor salonunda veya açık havada, bacakları sıkılaştırır ve kaslandırır.

karate: bacak ve karın kaslarını çok çalıştırır. haftada 2 seansla çok çabuk sonuç almak mümkündür..

öneriler

mümkün olduğunca çok hareket edin: günde en az yarım saat yürüyün, asansör yerine merdivenleri tercih edin.

duşla soğuk su masajı uygulayın: dolaşımı hızlandırır, hücre içi yenilenmeyi hareketlendirir ve yağ eliminasyonunu hızlandırır.

çok su için: vücudunuza nem temin eder ve dayanıklılığını artırır.

bol bol derin nefes alın: stresi yok eder, sakinleştirir, yanma işlemini hızlandırır ve zehirli maddelerin atılmasını kolaylaştırır.

doğru, tertipli ve dengeli beslenin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder