?

Calisanlarin sorunlari

Çalışanların sorunları

Hepimiz bazen bir takım psikolojik sorunlara sahip olabilmekteyiz. bunlar, işyerinde ve aile içerisindeki baskılardan ya da çatışmalardan kaynaklanabileceği gibi, vakit içerisinde birikmiş ve artık patlama noktasına gelen ve kişiye göre çok çeşitli nedenleri olan duygusal gerilimlerden de kaynaklanabilir.

sorunlarımızı genellikle ya tek başımıza ya da ailemizin ve arkadaşlarımızın yardımlarına başvurarak çözmeye çalışırız.

peki kendi başımıza sorunlarımızın üstesinden gelemediğimizde neler olur ? çözülmeden bırakılan problemler, nereden kaynaklandığından bağımsız olarak, hayatımızın diğer alanlarına hızla yayılır. işteki sorunlar evde gerginlik yaratır, aile problemleri ve iş yerindeki çatışmalar iş performansımıza yansır, duygusal problemlerimiz fiziksel sağlığımızı tesirler ve bir müddet sonra kendimizi artık nedeninin bile farkında olmadığımız kaygılar ve gerginlikler içerisinde buluveririz. bireysel ya da kurumsal olsun pek çok sorunun üstesinden gelemememizin, hatta çabaladığımız halde bu sorunların büyümesini seyretmek zorunda kalmamızın temelinde bu gerçek yatmaktadır.

merkezimiz, çalışanların yaşıyor oldukları ya da gelecekte sahip olabilecekleri ve profesyonel bir yardım olmaksızın farkına varılıp aşılamayacak olan psikolojik problemler üstüne odaklanır. uzmanlarımız, çalışanların performans seviyelerini, kariyer yaşantılarını ve bu nedenle da kurumun performansını negatif yönde etkileyecek olan bu sorunların farkına varılması ve giderilmesi doğrultusunda lazım çalışmaları yapar.

"sorunlar, bu problemleri meydana getiren bakış açıları ile çözülemez."

çdp çalışanlarıma nasıl yardımcı olabilir ?

işveren olarak çalışanlarınızın şahsi problemlerinin sizin ilgilenmeniz gereken bir şey olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. ancak bir çalışanınız stres, negatif duygular, aile ve iş ilişkileri gibi sorunlarla baş etmede problem yaşadığında, çalışma becerisi ve yeterliliği negatif yönde etkilenecektir. çalışanlar problemlerini kendi başlarına çözemediklerinde,

- motivasyonun düşmesi

- iş kalitesinde düşme

- çalışma arkadaşları ile çatışma

- iş tatmininin azalması

- işe devamsızlık

- iş kazaları

gibi öğelerin iş performansının azalmasına ve bunun sonucunda işletme performansının negatif etkilenmesine yol açtığı görülmektedir.

çalışana destek yazılımı, işyerinde ve evde problemler yaşayan çalışanlar için destek sağlamanın, işveren tarafından kullanabilecek en önemli aracıdır. çdp, şahsi ve iş hakkında sorunların işletmenizin performansını etkilemeden önce giderilmesinde yardımcı olabilecek nitelikli uzmanlara çalışanlarınızın ulaşabilmesini temin eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder