?

Cinsel iliski aci verirse

Cinsel ilişki acı verirse

Bu tip rahatsızlıklar çok yaygın görülür, ancak dereceleri ve nedenleri çok değişkendir. basit batmalardan çok şiddetli acılara kadar, jenital rahatsızlıklar çok geniş bir yelpaze üstünde dağılır. acılar hafif, dayanılır oldukları vakit bayanların büyük çoğunluğu hekime başvurmaya gerek görmüyor ve bunların normal ve geçici olduğunu düşünüyorlar. kadınlar ancak acıların şiddeti artığı vakit hekime gidiyor. fakat bu tarz rahatsızlıklarda en küçük bir belirti bile gözardı edilmemeli. bugün çok ufak bir problem gibi görünen şikayetler, yarın kısırlığa bile varan ciddi problemlerin başlangıcı olabilir.

eğer cinsel ilişki sırasında acı duyuyorsanız, sizin anlattıklarınız teşhis koymada yol gösterecektir. bunun için hekiminize yaşınızı, cinsel yaşamınızı, daha önce geçirmiş olduğunuz enfeksiyon ya da cerrahi müdahale de söz konusu olabilir. kistlerin %90 ı kendiliğinden geçerken, kalanı için ideal tedaviler yapılır.

ağrı ve acıların sebebi psikolojikse, en iyi ilaç hastanın kendisidir. böyle durumlarda hastanın önce kendi beyninde problemi kabul edip, bunu partneriyle konuşması gerekmektedir. partnerinin ona yardımcı olması, kendisini güvende ve rahat hissetmesini temin eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder