?

Cinsel iliski sekillerinin riskleri

Cinsel ilişki şekillerinin riskleri

Cinsel yaşam, bireyleri çeşitli bakterilerle ve diğer enfeksiyon etkenleriyle karşılaştıran bir durumdur.

cinsel yaşamı sürdürmek ve bakterilerle " iyi geçinmek" için ilk olarak vücudumuzda bizimle beraber yaşayan bu canlı türleriyle ilgili bilgi sahibi olmalısınız. bu yazıda vücuttaki bakterilerin genel özellikleri ve cinsel yaşamdaki tesirleri ile ilgili bilgi verilmiştir.

bakteriler ile ilgili genel bilgiler

bakteriler enfeksiyon hastalıkları adını verdiğimiz zaman zaman ölümcül olabilen hastalıklardan sorumlu olsalar da canlı yaşamın olmazsa olmaz parçalarıdır. bakteriler olmadan dünya üstündeki yaşamın devam etmesi olanaksızdır.

insan vücudunda normal koşullar altında dış ortama kapalı olan organ sistemleri " steril" (" steril" tıpta " hiç siğiller gibi virüs yoğunluğunun fazla olduğu durumlarda virüslerin karşı tarafa geçmesi söz konusu olabilir.oral seks


oral seks iki ayrı floranın (ağız ve genital floranın) karşılaştığı bir ilişki şeklidir. değişik floralar olduğundan enfeksiyon problemi oluşabilir.anal seks

anal seks tümüyle ayrı iki floranın (penis ve kalınbağırsak) karşılaştığı bir ilişki şeklidir. erkeğin genital bölgesinin savunma sistemlerinin olabildiğince gelişmiş olması nedeniyle erkekte ender durumlarda enfeksiyon oluşurken, kadında meydana gelen sıyrıklardan erkeğin genital patojenleri geçebilir. yine anal sekste hatalı yapılan bir uygulama anal seks sonrası vajinal seksle devam edilmesidir, bu durum kadınlarda ciddi enfeksiyonlara sebep olabilir.

homoseksüel ilişki

anal seks için söylenenlerin tıpkısı burada da geçerlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder