?

Daginik topuz

Dağınık topuz

Parlak uzun saçın modası hiç bir vakit geçmeyecek. bilhassa de yılbaşı gibi ihtişamlı geceler için aşağıda adım adım anlatılan topuz bir klasiktir. gireceğiniz ortamda bakışları üzerinize toplamanızı garanti edecek olan bu model, orta uzunluktan uzun saça kadar her boy saç için çok ideal. bu basit ve çekici modeli yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulayın.saçınız bir gün önce yıkanmış veya temizse iyice köpüklenmiş olmalı. saçınızı kulağınızdan aşağıya doğru iyice fırçalayın.saçınızın tamamını öne atarak iyice fırçaladıktan sonra başınızın tepesine gelecek biçimde, hafifçe yana doğru bir at kuyruğu olarak toplayın. topuzun yanından bir tutam saç ayırarak kenara doğru serbest bırakın. saçı bıraktığınız taraf topuzun yatırılmış olduğu taraf olmalı.

her zaman olduğu gibi, bu model için toplanan topuzunuzun saçınızla aynı renkte ve saçınıza zarar vermeyecek sıkı bir lastikle tutturulması gerekli.bu aşamada saçınızın bir kısmı omzunuzdan aşağı, bir kısmı da öne doğru sarkıyor olmalı. son aşamada sarkan saçlarınızı şekillendirmek için iyi bir sprey kullanın ve saçın parlaklığıyla düzlüğünün vurgulanmasını sağlayın.alternatif bir uygulama için daha katlı kesimleri olan saçlarda saçın hafifçe her yöne doğru tırtıklanarak dağınık ve uçar gibi bir etki alması sağlanabilir; veya saçın aşağıya doğru sarkan kısımlarına şekillendirme spreyi yardımıyla hafif hareketler kazandırılabilir.

yanınızda kesinlikle bir saç spreyi bulundurun. gecenin ilerleyen saatlerinde bir kaç yaramaz saç tutamını yerleştirme veya yatıştırma gereksinimi duyabilirsiniz. kullandığınız spreyin kesinlikle yumuşak ama güçlü bir sprey olmasına itina gösterin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder