?

Dengeli beslen hos yasa

Dengeli beslen hoş yaşa

Uzun müddet beslenmelerine dikkat etmeyenler iki ay sıkı diyetler uygulayarak gençlik dönemlerindeki vücutlarına sahip olacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar. arzu edilen vücuda ve sağlığa kavuşmak isteniyorsa beslenme alışkanlıklarının yanısıra egzersizi ihmal etmemeleri lazımdır. herkes şu soruyu kendine sormaktadır: hayat boyu rejim yapabilir miyim ? hiç kimse hayat boyu rejim yapamaz ama doğru beslenme alışkanlığıyla sağlıklı hayata kavuşulabilir. vücudunuzdaki fazla yağı atmak için egzersizle beraber sağlığınız ön planda olarak, hazırlanacak beslenme yazılımını takip ederek istediğiniz neticesi alabilirsiniz. bu aşamadan sonra daha rahat ama bilinçli beslenme ve egzersiz programına devam edebilirsiniz. doğru beslenme aşağıdaki maddeleri uygulamakla olası olabilir:

- hormonal sistemin doğru çalışmasını sağladığı için gerçek mutluluğu sizinle tanıştırır.

- yemek yemekten korkmayın yemek yemeyerek metabolizmanızın yüzde 35 az çalışmasını sağlarsınız. miktar; besin dengesi ve yemek yeme vakti büyük önem taşır.

- öğün atlayarak aç kalmayın, ana öğünlerin arasında acıkıyorsanız ara öğünlerle bastırın.

- çok fazla yemek yiyerek beyninizde tokluk hissinin oluşmasına izin vermeyin.

- canınızın istediği gıda maddesini ölçülü olarak tüketebilirsiniz.

- günde iki parmak büyüklüğünde çikolata yiyebilirsiniz.

- tatlı ihtiyaçlarınızı saat 15. 00 e kadar dengeli bir şekilde karşılamaya çalışın. sütlü tatlıları tercih edin. meyveler de tatlı gereksinimini rahatlıkla karşılar.

- karbonhidratlardan (ekmek, makarna, pilav vs.) kaçmaya çalışmayın, ölçülü ve dengeli olarak yiyebilirsiniz.

- proteinleri (et, süt, kuru baklagiller vs.) yemeye çalışın, hiçbir gıda maddesi vücutta yağ yakımını sağlamaz.

- bol su için, kahve, rejim içecekler, alkol vücudun su gereksinimini karşılamaz.

- gıda maddelerinden alacağımız yağlar vücudunuz için büyük önem taşır. yalnız tüketilecek yağın miktarı ve cinsi mühimdir.

- çok yiyerek, egzersiz yapmayarak, fazla alkol alarak, vücudunuza, psikolojinize ve metabolizmanıza taşıdığınız negatif etkenleri düşünerek alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışın. doğru, dengeli ve tertipli yemek yiyin. mutluluk sizin elinizde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder