?

Diyet krizleriyle bas etmenin yollari

Diyet krizleriyle baş etmenin yolları

Her defasında iradene yenik düşüp, diyette olmana karşın önüne gelen pasta ve böreklere hayır diyemiyorsan, kriz anlarıyla başa çıkma yöntemlerini öğrenmen şart! işte diyetle ilgili en kritik 10 an: taze çay ve kızarmış ekmek kokusuyla uyandığın an... bu ikili, her ne kadar en masum kahvaltı menüsü olarak tanımlansa da, yanısıra tercih ettiklerin bu durumu değiştirebilir. sabah kalktığında mis gibi kokan kızarmış ekmek ve çay, bir müddet sonra reçelli ve yağlı ekmeklere dönüşebilir. sence de rejim yapmaya karar verdiğin bir güne böyle başlamak, daha maç başlamadan yenilgiyi kabul etmek olmaz mı ?alışverişe çıktığın an...

markete yalnızca şampuan almaya gitmiş olabilirsin, ama markette gezinirken gördüğün cipsler ve çikolatalar aklını çelmeye yetti de çoğalır bile. önerimiz, marketlerden olası olduğunca uzak durman! ama şayet ille de markete senin gitmen gerekiyorsa, gereksinimin olan ürünü al ve çık. fazla zaman geçirmemeye çalış ve hiçbir vakit aç karnına alışverişe çıkma!

adrenalinin arttığı an...

diyetin en kritik ve en zor anlarından birisi de televizyonda film izlerken atıştıramadan duramamak! televizyon karşısında farkında olmadan yenilen cipsler, kuruyemişler ve içilen kolalar sana kilo geri döner. şayet film izlerken bir şeyler atıştırmadan yapamam diyorsan, daha düşük porsiyonlar hazırlamayı dene. cips ve kola yerine, büyük porsiyon bir salata veya meyve yiyebilirsin. böylece daha sağlıklı beslenmiş olursun!

arkadaşlarınla buluştuğun an...

kız arkadaşlarınla yemeğe çıktığında onlara uyup, rejimini bozma ihtimalin çok yüksek... yediğin bir hamburger bile rejimini bozmaya yetebilir. bu sebeple arkadaşlarınla çıktığında fast- food yerine; salata, meyve suyu, kepek ekmeği, üçlüsünü deneyebilirsin.

partide...

parti mönülerinin derhal hemen hepsi birbirlerinin aynısıdır! pastalar, kızartmalar, kanepeler, kola ve diğer asitli içecekler... hepsi rejim düşmanı besinler olmakla beraber, aynı zamanda kendini kötü hissetmene sebep olur. parti anında yemeklerle ilgilenmek yerine, arkadaşlarınla sohbet edip, dans etmeyi deneyebilirsin.

sevgilinden ayrıldığın gün...

tamam moralin çok bozuk! seni terk etti veya olaylar istediğin gibi gelişmedi! derhal buzdolabına yönelmek yerine, dışarı çıkıp bir miktar hava almayı, müzik dinlemeyi veya arkadaşlarınla zaman geçirmeyi deneyebilirsin. daha sonra, bitki çayı ve kepekli sandviçle açlığını yatıştırabilirsin.

spordan döndüğünde...

karnın zil çalıyor ve fazlasıyla yorgunsun... bütün yorgunluğunun, esasında zayıflama çabandan kaynaklandığını unutmuş durumdasın. derin nefes alıp, amacından sapmaman gerektiğini kendine anımsatmalı ve sağlıklı bir mönü hazırlayıp, rejimine yılmadan devam etmelisin!

plajda...

açık hava ve uçsuz bucaksız uzayıp, giden deniz... bu taktirde aklının hep midende olduğunu tahmin edebiliyoruz. sanki hiç öğle yemeği yememiş gibi karnın durmadan zil çalıyor. derhal en yakındaki büfeye koşup, hamburgerlere saldırmak yerine, evden çıkarken aldığın bir karpuz dilimiyle idare edebilirsin.

akşam yemeğinde...

tüm gün o kadar çok yoruldun ki! akşam olduğunda sofradaki bütün yemekleri silip süpürebilirsin... bu konuda sana sunabileceğimiz tek tavsiye, kendini gün boyunca aç bırakmaman. öğünlerini geçiştirmeden küçük da olsa bir şeyler atıştırmalısın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder