?

Diyet yapmanin kurallarini biliyor musunuz ?

Diyet yapmanın kurallarını biliyor musunuz ?

Diyetiniz bittikten sonra, istediğiniz neticesi elde etmek için, rejim yaparken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor! bu kuralları öğrenmek için yazımızı okuyun...

diyet boyunca kararlı ve sabırlı olmalısınız !

her şeyin başı sağlıklı olmaktır ve bu da ancak uzun bir süreç içinde mümkündür..

belli bir stil dahilinde, genellikle kilo vermek hedefi ile yapılan yeme ve içme davranışlarının tamamına rejim diyoruz. bazı durumlarda kilo almak için ya da vücuda giren besinlerin miktarını düzen vermek için de rejim uygulanmaktadır.

genellikle vücuttaki fazla yağ miktarını azaltmak ve vücut ölçülerini istenilen kıvama getirmek için belli bir plana bağlı kalarak yediklerimize dikkat ederiz. bu hedefe yönelik pekçok değişik zayıflama rejimi bulunmaktadır. bunların içerisinden bünyenize en ideal olanını bulmalısınız. unutmayın, herkesin metabolizması ve hayat stili farklıdır. bunun neticesi olarak da gelişi güzel bir tanıdığınız için mucizeler yaratmış bir rejim, sizin vücudunuzda aynı etkiyi göstermeyebilir.

bilimsel rejim prensipleri

başarılı bir zayıflama rejimi, vücuda alınan kalori ile vücuttan atılan kalorinin hesap edilip, yemek yeme düzeninin ona göre kurulmasından geçer. vücuda alınan kalori vücudunuzun yaktığından daha az ise vakit içerisinde vücuttaki yağlar yakılmaya başlanacak ve bu da kilo kaybıyla sonuçlanacaktır.

kalori dengesini sağlamak, vücuda alınan besinleri sınırlamak veya besinlerin dağılımını kontrol etmekle mümkündür.. iştahınızı etkileyen teknikler fazla yemek yeme isteğinize etki ederek vücuda alınan kalori miktarını sınırlayabilir. midenizi dolduran ve tokluk hissi veren besinlerle, birtakım iştah kapatıcı bitkisel ilaçlarla ve egzersiz yaparak sağlıklı bir biçimde kilo verebilirsiniz.

egzersiz ve form tutma yazılımlarının esası, vücuttan atılan kalori miktarına etki etmektir. sağlıklı bir diyetle uygulandığında tertipli egzersizin kilo kaybına olan katkısı ıspatlanmış bir gerçektir.

günlük aldığınız kalori miktarı, harcadığınız kalori miktarından 500 kalori eksik olduğu takdirde, 1 haftanın sonunda 454 gr. yağ yakmış olursunuz.

zayıflama diyetlerinde, kas erimesini önlemek için ağırlık çalışabilir veya protein ağırlıklı beslenebilirsiniz.

kalori hesabı yaparken tek tip beslenme yerine, her besin grubundan yeterli oranda aldığınızdan emin olmalısınız. meyve, sebze, mavi yeşil yağsız süt ve diğer süt ürünlerini tüketmeyi hiçbir vakit ihmal etmemelisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder