?

Diz artroskopileri ve egzersiz

Diz artroskopileri ve egzersiz

Dikkat: aşağıdaki egzersiz yazılımını doktorunuz veya fizyoterapistinizin onayı olmadan kullanmayınız

diz artroskopisi sonrası diz hareketlerini arttıcı ve kuvvetlendirici bir ekzersiz yazılımı zorunludur. genellikle bu yazılımlar fizik tedavi kliniklerinde fizyoterapistler tarafından uygulanan proğramın bir parçasını oluşturur. unutulmamalıdır ki egzersizler yalnız olarak fizik tedavinin yerini tutamaz.

aşağıda size bilhassa artroskobik menisküs ve diz kapağı dış gevşetmeleri sonrası tavsiye edilen bir yazılım bulunmaktadır. ortopedistiniz veya fizyoterapistinizin önerilerine göre bağ tamirleri, menisküs dikişleri ve kıkırdak operasyonlarında belli aşamalarda ve bazı hareketler kısıtlanarak kullanılabilir.

bu yazılım günde 2-3 kere yapılmalıdır. aynı zamanda bir yürüyüş yazılımı da bunlara eklenmelidir. yazılımın yoğunluğunu yavaş yavaş arttırın. şayet diziniz şişer veya ağrı olursa yazılımı durdurup hekiminize danışın. önerilerine göre hareket edin. bu durumlarda biz hareketlere ara vermenizi veya probleminiz çok azsa yoğunluğunuzu düşürmenizi öneriyoruz. bundan başka bacağınızı yukarıda olmak üzere dinlenin, buz uygulayın ve varsa bir elastik ortopedi grubu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder