?

Dondurmali buzlu kahve tarifi

Dondurmalı buzlu kahve tarifi

Dondurmalı buzlu kahvedondurmalı buzlu kahve malzemeleri:

1 büyük fincan nescafe (yani bildiğiniz usulde nescafe yapıyorsunuz)

1 tatlı kaşığı toz şeker

2 top vanilyalı dondurma

isteğe bağlı olarak 2 yemek kaşığı çırpılmış krem şanti veya ince çırpılıp, koyulaştırılmış hazır çiğ kremadondurmalı buzlu kahve tarifi:

şimdilerde soğuk kahve modası çok biliyorsunuz ? esasında benim gibi kahve düşkünü bir hanıma, sıcak yaz günlerinde ikram edilecek buz gibi bir kahve bence çok da makbule geçer. ısterseniz üstüne çırpılmış kremada ekleyerek hafif tatlı statüsüne geçebilirsiniz. bu tarifimiz 1 kişilik olarak hazırlanmıştır.bildiğiniz usulde nescafeyi hazırlayıp, içerisine toz şekeri ilave edip, karıştırıyoruz (siz şekersiz de yapabilirsiniz). sonra da nescafeyi soğumaya bırakıyoruz. soğuyan nescafenin içerisine dondurmayı ekleyip, kaşıkla dondurma iyice eriyinceye kadar karıştırıyoruz. isterseniz üstüne krem şanti veya kremayı yerleştirin. onunda üzerine kakao veya nescafe serpiştirerek süsleyin.ben kendi usulümde bu kahveyi bir fincan daha su ilavesiyle iyice sulandırıyorum. siz hangisini arzu ederseniz onu yapın.afiyet olsun...

(dondurmalı buzlu kahve yemek tarifi, dondurmalı buzlu kahve yemeğinin yapılışı, dondurmalı buzlu kahve yemeği pişirmek, dondurmalı buzlu kahve yemeği nasıl yapılır ? )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder