?

Elmali veya murdum erikli alman pastasi tarifi

Elmalı veya mürdüm erikli alman pastası tarifi

Elmalı veya mürdüm erikli alman pastasıelmalı veya mürdüm erikli alman pastası malzemeleri:

hamuru için;

250 gr margarin (oda sıcaklığında yumuşamış)

3 adet yumurta

200 gr toz şeker

2 paket kabartma tozu

2 paket vanilya

300 gr uniç malzemesi için;

3 adet yumuşak elma

veya:

10-12 adet mürdüm eriği (eğer erik tazeyse çekirdeklerini çıkarıp, ince ince dilimleyin. şayet kurusunu bulabiliyorsanız önce 15 dakika sıcak suda bekletin. sonra çekirdeklerini çıkarıp, dörde-beşe bölün)elmalı veya mürdüm erikli alman pastası tarifi:

önce fırına dayanıklı orta boy, ama kenarları yüksek bir fırın kabını önümüze alalım ve yumuşamış margarinle iyice yağlayalım. içerisine yumurta ve toz şekeri koyup, 2-3 dakika köpük köpük olana kadar çırpalım. üstüne yumuşak margarini ekleyip, yine çırpalım. şimdi de kabartma tozu, vanilya ve unu ilave edip, iyice karıştıralım. boza kıvamındaki kek hamurumuzu yağlanmış kalıba aktaralım. üstüne kabuğu soyulup, ince halkalar durumunda dilimlenmiş elmaları ya da mürdüm eriklerini dizelim.bu arada da fırınımızı 175 dereceye ayarlayıp, en az 10 dakika önceden ısıtalım. kek kabımızı ısınmış fırının orta gözüne yerleştirip en az 40-45 dakika pişirelim. fırının kapağını açıp kekin içerisine bir kürdan batıralım. kürdana hiç hamur yapışmamış ve temiz çıkarsa, kek pişmiş demektir. derhal fırından çıkarıp, soğumasını bekleyelim ve dilimleyerek servise sunalım.afiyet olsun...

(elmalı veya mürdüm erikli alman pastası yemek tarifi, elmalı veya mürdüm erikli alman pastası yemeğinin yapılışı, elmalı veya mürdüm erikli alman pastası yemeği pişirmek, elmalı veya mürdüm erikli alman pastası yemeği nasıl yapılır ? )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder