?

Evin genelinde guvenlik

Evin genelinde güvenlik

Evin genelinde bebeğinizin güvenliği için dikkat etmeniz gereken hususlar;

evde fazla faaliyet ve telaş olduğu saatlerde kaza olma riski daha fazladır, bu tür tehlikenin çok olabileceği saatleri belirleyip daha sakin ve dikkatli olabilirsiniz.

çocuğunuzu asla uzun müddet yalnız bırakmayın. çok meşgul olsanız bile daima onun nerede olduğunu ve nelerle meşgul olduğunu kontrol edin. odasında uyuduğu zamanlar bile sıkça kontrol edin, bebeğinizin odasına bebek telsizi kullanabileceğinizi hatırlayın.

bütün prizlere koruyucu kapak yerleştirin ve olası olduğu kadar mobilya ve eşyalarla çocukların erişemeyeceği biçimde prizlerin önünü kapatın.

küçük elektrikli ev aletlerini prize takılı olarak veya ortada bırakmayın.

pencereleri ve balkon kapılarını daima emniyete alın. bunların önünde çocukların üzerine çıkabileceği iskemle veya başka bir eşya bırakmayın. olasıysa emniyet kilidi takın.

çocuğunuzun asla balkona yalnız olarak çıkmasına izin vermeyin.

camlı kapılar, mobilyalar ve zeminlerin çocuğunuz için tehlike oluşturduğunu unutmayın. buraları kesinlikle güvence altına alın olasıysa camsız olanlarını kullanmaya çalışın.yer döşemelerinizi fazla kayganlık vermeyen temizlik maddeleri ile temizleyin ve kayganlık vermeyen cila ile cilalayın. kayabilecek bir ayakkabı, terlik veya çoraplarıyla dolaşmasına izin vermeyin. kaymayan çoraplar temin edebileceğinizi unutmayın.

bir yangın söndürücü bulundurun ve çocuğunuzun ulaşamayacağı bir yere koyun.

mutlaka bir ilk yardım dolabı bulundurun.

ilaç, kimyasal ürünler, kozmetikler, yanıcı maddeler ve bunlar gibi ürünleri çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde olasıysa kilitli tutun.

evin genelinde ve yerlerde çocuğun yutabileceği kadar ufak eşyalar olmamasına dikkat edin. bu tür eşyaları ulaşamayacağı yerlere kaldırın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder