?

Full porselenler

Full porselenler

Porselen, diş minesine en yakın ve en sağlıklı malzemedir.ancak birkaç yıl öncesine kadar porselenler ağızda tek başlarına değil de metal bir altyapı üstünde kullanılmak zorundaydılar.    metal altyapı, ışığın dişin içerisinden geçmesine opak bir röfle verirler. full porselen restorasyonları ise ışık geçirgenliğinden dolayı doğal dişlerden ayırt etmek çok kolay değildir.sağladıkları derinlik've canlılık' duygusu nedeniyle harika estetik neticeler alınabilmektedir. full porselen restorasyonlar için kullanılan çeşitli porselen materyalleri vardır. bu malzemeler arasında estetik neticeleri ve dayanıklılıkları hakkında değişiklikler bulunur. bu malzemelerden iki tanesi klinik neticeleri bakımından öne çıkmaktadır. pressable-ıps-porselenler: yüksek baskı altında preslenerek üretilirler. en çok üç üye ve ön bölgede çalışma imkanı tanırlar. santimetrekareye 6 ton baskısı karşılayabilirler.zirkonyum altyapılı porselenler (cercon smartseramics):tıpkı bir elmas gibi hem kuvvetli hem de estetiktir.

zirkonyum bir alt yapı üstüne porselenin işlenmesiyle elde edilir. santimetrekareye 950 megapascal,yani 9. 5 ton baskısı karşılayabilir. bu malzeme diş hekimliğinde devrim niteliğindeki en yeni gelişmelerden biridir.

 

zirkonyum uzay mekiklerinin ısı kalkanlarında, porche arabalarının fren balatalarında ve ortopedik implantlarda kullanılıyor...bu kadar dayanıklı olmasına karşın aynı zamanda ışığı geçirecek kadar zarif ve estetiktir. hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilen ileri teknoloji ürünü bir malzemedir.  full porselen kuronların avantajları: + doğaldan ayırt edilemeyen bir görünüm temin ederler.ayrıca daha önce işlem görmüş dişlerde de ışık geçirgenliği olan ve doğal görünüm sağlayan restorasyonların yapılabilmesini olası kılarlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder