?

Gardirop duzenleme sanati

Gardırop düzenleme sanatı

Fazla zaman harcamadan amacınıza ideal şekilde giyinip evden çıkmak için gardırobunuzu çok iyi düzenlemeniz koşul. işte size bu konuda işinize yarayacak birkaç tavsiye...ne kadar geniş bir gardırobu olursa olsun, giyecek bir şeyler bulmak genelde her kadının derdidir. hele hele bu bahsettiğimiz seçimler, yatağınızın üstüne uçarak kendiliğinden yan yana dizilmiyorlarsa, ne giyeceğinize karar vermek hep luzumsuz yere uzun bir vakit alacaktır. ve de tabii, harika bir dolap düzeniniz yoksa. bu dolap işi de kolay değildir. dolap düzen vermek, dolaba sığdırmak gibi işleri hallettiğinizi farzedelim. yine de her kadının rüyası olan; 1) açınca hem düzenli olacak 2) hep öyle kalacak ve 3) en mühimi, size kolay seçim yapmanızı sağlamak için bütün hazinenizi göz önüne serecek bir gardırop düzenlemesi yapmak için mimari bir dehaya gereksinim vardır. hani şu eski filmlerde vardı; audrey hepburn tiplemeleri rüya gibi bir gardırop odasının içerisinde döne döne dans eder, hatta aynı anda bir düğmeye basınca elbiselerin sergilendiği raflar yer değiştirirdi.tracee ellis ross, diana ross'un aktris olan kızı, annesinin 60'lardan 80'lere giydiği bütün sahne kostümlerine sahipmiş. bundan başka kıyafetlere olan aşırı düşkünlüğünden dolayı gardırobunu düşünmek bile istemiyorum. ama bu kadın kendini dolabına adamış; sahip olduklarını aynı anda görüp takımlayabilmek için hem muhtemelen ufak olmayan evinin bir odasını dolap odası yapmış hem de elinde cetvelle ayakkabılarını milimetrik hesaplarla yerleştirmiş.bayanların bu derdine deva olmak için tasarlanan çeşitli ürünlerden de faydalanmış.

# çizme ve botlarınızı boylarına göre ayırın. ters koyarsanız, topuk yüksekliğini basitçe görebilirsiniz. gündüz veya gece seçimlerinize yardımcı olacaktır. derhal alt kata da çantaları birleşik düzen dizerseniz takılmamak daha kolay olur. metalden bir ayakkabılık harika bir çözüm getirir.

# jean'lerinizi ve aynı tip pantolonlarınızı üst üste katlamak yerine yan yana asın. böylece hepsinin kesimini ve paça boyunu basitçe görebilirsiniz (özellikle seneler önce aldıklarını atamayanlardansanız hepsinin tipini hatırlamak işinize gelecektir).

# askılarınızın boyutunu olası olduğu kadar ufak tutun ki kendileri fazla yer kaplamadan giysilerinizi sergileyebilsinler. ayırca bazılarının omuz yerlerini sünger, vatka ile kaplarsanız giyinmeden önce bir de omuzlara ütü yapma sıkıntısından sizi kurtarırlar.

# takılarınızı da göz önünde tutmak ama yer kaybetmemek istiyorsanız içi görünen ufak kutuları üst üste koyabilirsiniz. aynı formül makyaj malzemeleri için de güzel olur.

# odanızın gelişi hoş bir yerine koyacağınız yürüyen askılık dolabınıza sığmayan ama sık kullandığınız giysileriniz için bundan başka işinize yarayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder