?

Gec bosalmanin ustesinden gelmenin yollari

Geç boşalmanın üstesinden gelmenin yolları

Boşalma problemi yaşayan çoğu erkekte biyolojik olarak problem yoktur. ancak kadınla birlikteyken boşalamayan erkekte cinsel teknik ve davranış sorunları birlikte bulunabilir. örneğin çoğu erkek seks yapmayı masturbasyon ile öğrenir.

masturbasyon ile orgazm olmak için harcanan müddet iki kişinin cinsel ilişki için harcadığı süreden çok çok kısadır. bundan başka penise gelen uyarı daha hızlı ve yoğundur. bu nedenle bu erkekler seks yapmaya başladıklarında hisler yeterince uyarıcı veya yoğun olarak algılanmayabilir.

böyle bir problemin çözümü ön sevişme döneminde erotizmi arttırmakla mümkündür.. bu yardımcı olmazsa ve karşı cinsle ilişkileri zayıfsa (anne veya sevgili) içerisinde olduğu gerginlik boşalma refleksini engelliyor olabilir. bu taktirde partnerinizi rahatlatmaya yönelik bir oyun havasında uygulayacağınız bir fiziksel terapi yardımcı olacaktır: partnerinizden sizin yanınızda mastürbasyon yapmasını isteyin, ve bunu bir oyun gibi eğlenceli olmasını sağlayın. bir sonraki sefer mastürbasyon sırasında sizden bir miktar yardım almasını isteyin. daha sonra, vajinanın içerisine boşalmasını deneyin. bu durum başarı belirten bir biçimde sonuçlanırsa, partnerinize bunun normal gidişatta bir cinsel ilişki olduğunu ve sizin istediğiniz biçimde boşalmanın gerçekleştiğini hatırlatın. zaman zaman erkeğe fantazilerinden bahsettirmek veya kuvvetli erotik cümleler veya görüntüler yardımcı olabilir. bu uygulamaların sırasında partnerin seks, kadınlar ile ilgili düşündüklerini anlattırmak tedaviye yardımcı olur.

dini kökenli baskılar var mı ? kadının adet kanamaları, vücut kokusu kendisini etkiliyor mu ? gibi etkenlerin geç boşalmaya sebep olması mümkündür..

geç boşalan erkeklerin derin kaygıları olabilir. kendilerini rahat bırakmaktan, kontrolü kaybetmekten korkuyor olabilirler. bu taktirde erkeğin kendini gevşetme ve rahat bırakma egzersizlerini denemesi de yardımcı olabilir.

yukarıdaki yöntemlerle çözülemeyen durumlarda birkaç hafta beraberce terapi seanslarına katılmak lazım olabilir. uzman kişilerce yürütülen bu terapilerde bazı teknikler öğretilerek boşalma temin edilebilir. doktorunuz size yardım edecek tavsiyelerde bulunacak, bazı hallerde de psikoterapi önerecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder