?

Gogus estetigi

Göğüs estetiği

Göğüsler, kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir. her kadın, estetik olarak hoş görünümlü göğüslere sahip olmak ister.

meme göğüs küçültme ameliyatı, aşırı büyüme meydana gelen memelerin neden olduğu: sırt ve boyunda kas gerilmeleri, pozisyonel değişiklik, baş ağrısı, omuz ağrısı, sütyen askıları ile omuzda çöküklük, kronik göğüs ağrısı, şahsi hijyen hakkında sorunlar, sportif aktivitelere katılamama gibi nedenlerle yapılabilir. fazla büyük olan memeler, kamburlaşmaya, omuz şikayetlerine, sütyen askısının yaptığı ağrılara sebep olabilir. onsekiz yaş ve üstünde yapılması ideal olan göğüs küçültme estetiği memelerden fazla dokuların çıkarılması ve memenin yeni baştan oluşturulmasıdır. burada en önemli konulardan biri, meme küçültülürken meme başı ve halkasının korunmasıdır. tabii bu kısımların çürüme yada kaybedilme riski her ameliyatta vardır. ancak belli teknik kurallara dikkat edilirse bu olasılık çok azdır. eskiden çok büyük memelerin küçültülmesinde meme başı ve halkası yama olarak aktarılıyordu. günümüzde ise artık her büyüklükte göğüslere uygulanabilen " inferior" tekniği kullanıyoruz.

göğüs büyütme: göğüslerin tek ya da çift taraflı gelişme geriliği ya da doğumdan sonra kilo verme neticesi, göğüsler küçülebilir estetik görünümü bozulabilir ya da bir miktar sarkabilir. bu gibi durumlarda memeyi, büyültmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha hoş görünümlü meme oluşturmak mümkündür.. bu büyütme en kolay silikon meme protezleri ile yapılabilir. silikon jel meme protezlerinin güvenirliliği artık amerika da da kabul edilmiştir. bu protezler teorik olarak ömür boyu kullanılabilir, değiştirilmesi gerekmez. ancak kaza neticesi delinme olursa protezleri değiştirmek gerekmektedir. göğüs protezleri ile yapılan meme büyütme estetiği neticeleri en yüz güldürücü ameliyatlarımız arasındadır. ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta hafife alınmamalıdır. tecrübesiz ellerde pekçok hatalı neticeler çıkabilmektedir. bilhassa protez için hazırlanan ceplerin eşit olmaması, aynı hizada olmaması, kapsül kontraktürü gibi istenmeyen neticeler çıkabilir. dikkat edilmesi gereken diğer bir durum ise enfeksiyon oluşumudur. dolayısıyla ameliyat sonrasında koruyucu cerrahi prof. dr. kutlu sevin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder