?

Goz estetigi goz kapaigi estetik ameliyati - blefaroplasti

Göz estetiği göz kapaığı estetik ameliyatı - blefaroplasti

Göz kapakları yaşlanmaya bağlı olarak, bazende kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma olabilir ya da bollaşabilir. zaman zaman torbalanma olmadan yalnızca deride sarkma vardır.

göz kapağı ameliyatı ya da blefaroplasti, göz kapaklarına uygulanan estetik hipertansiyon ve gözlerin nemlenmesi için yeterli derecede gözyaşı üretemeyen durumlardır. tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında, komplikasyonlar çok az orandadır. tüm hastalarda ameliyat sonrası birkaç gün morluk ve şişlik oluşur.

ameliyat:blefaroplasti ameliyatı genellikle bir saat sürer. alt ve üst göz kapakları ameliyat edilecekse, önce üst göz kapakları sonra alt göz kapakları ameliyat edilir.

anestezi tesiri geçtikden sonra göz kapaklarınızı gerilmiş olarak hissedebilirsiniz, ama cerrahınız tarafından reçete edilmiş ağrı kesicilerle ağrı ve huzursuzluk kontrol edilebilir. şiddetli bir ağrı hissederseniz, derhal doktorunuzu arayınız. dikişler ameliyattan üç ila yedi gün sonra alınır. dikişler alındıktan sonra, gözler etrafındaki şişlik ve morluk giderek kaybolacak ve daha iyi bakmaya ve daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. iki ila üç gün sonra okuyup, televizyon seyredebilirsiniz. genellikle bir hafta içerisinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz. iyileşme hızına ve hekimin önerilerine bağlı olarak kalan morluğu saklamak için makyaj yapabilir. birkaç hafta güneş ışığı, rüzgar ve diğer irritanlara hassas olabilirsiniz, onun için dışarı çıkarken, güneş gözlüğü takmalısınız. ameliyat sonrası 3-5 gün süreyle günlük aktivitelerden ve üç hafta kadar ağır aktivitelerden uzak durmanız gerekmektedir. kan basıncınızı arttıran etkinlikler olan eğilme, kaldırma ve ağır spor aktivitelerinden uzak durmak bilhassa mühimdir. sıvı tutulması sağlayacağından alkolden uzak kalmanız ideal olur. ameliyat sonunda göz kapaklarını kapatan bir pansuman uygulanır. bu sargıların arasından dar bir aralıktan görmeniz olası olacaktır. ertesi gün bir pansuman yapılarak sargılar değiştirilir. daha sonra 3-7 gün arasında iki pansuman daha yapılarak dikişler tedricen azaltılarak alınır.

göz kapağı estetiği plastik cerrahi nin en fazla yüz güldüren ameliyatlarından biridir. ameliyatın göz etrafındaki tesiri 5 - 10 yıl kadar kalacaktır. daha sonra deri ve diğer dokuların yaşlanmasıyla etki giderek azalacaktır.

kaynak: estetik plastik cerrahi prof. dr. kutlu sevin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder