?

Hamilelik maskesi

Hamilelik maskesi

Nedir ?

hamilelikte görülen yüz lekeleri çoğunlukla 4. veya 5. aya doğru, yüzde düzensiz ve renkli lekeler biçiminde kendini gösterir.

lekeler, pigment üretiminin artması nedeniyle bilhassa alın, yanaklar ve dudak üstünde yoğunlaşır. esmer tenlilerde açık tenlilere oranla daha sık görülür. bu, tamamen hormonal bir olay

olup sizi tedirgin etmemelidir. doğumu takiben kademeli olarak tamamen yok olacaktır.nasıl hafifletilir ?

işte size 4 sır:

cildinizi temiz tutun. hava kirliliğinin sebep olduğu pisliklerden, makyaj artıklarından ve gece salgılarından kurtulmak için cildinizin günlük temizliğini aksatmamalısınız. bu tertipli temizlik cildinizin açılmasına yardımcı olacaktır.haftada 1 veya 2 kez yüzünüzü ölü hücre ve pisliklerden arındırarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olun. netice mu ? daha açık, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt.güneş filtreli ürünler kullanın. gün ışığında bulunmakta olan ve çok zararlı olan uva ve uvb ışınlarından mutlaka korunmanız gerekir; çünkü bu ışınlar hamilelikteki yüz lekelerini artırır. güneş filtresi olan bir gündüz kremi kullanın veya bir gündüz kremiyle birlikte, en az 15 koruma faktörlü bir kremi birlikte uygulayın.güneşlenmeyin. şayet tatile gidiyorsanız, bir güneşsiz bronzlaştırıcı kremle hile yapın; böylece bronz bir tene sahip olacak ve güneşe çıkanlara imrenmeyeceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder