?

Hazir dondurmali pratik parfe tarifi

Hazır dondurmalı pratik parfe tarifi

Hazır dondurmalı pratik parfehazır dondurmalı pratik parfe malzemeleri:

1 paket hazır kaymaklı dondurma (500 ml. )

1 kaşık nescafe

1 paket kakaolu bisküvi

1 kaşık vermut veya likör

evde mevcut olan (çikolata kırığı, gofret, muz, vişne, ceviz, şamfıstık) isteğinize göre ekleyeceğiniz gelişi hoş bir çeşnihazır dondurmalı pratik parfe tarifi:

buzdolabında daha önce soğutulmuş olan sıvı kaymaklı dondurma karışımının tümünü derin bir kaba boşaltalım ve içerisine 1 kaşık nescafe ekleyelim. karışımı 5 dakika en yüksek devirde elektrikli el mikseri ile havalandırarak çırpalım. yaklaşık iki misli hacmine kadar kabaran kaymaklı dondurma karışımının içerisine, 1 paket kakaolu bisküviyi veya gofreti elde ufak parçalara kırarak ekleyelim. bundan başka isteğinize göre evinizde bulunabilen çikolata, şamfıstık, ceviz kırığı ekleyin. şayet evde varsa 1 yemek kaşığı kadar kahve veya kakao liköründen ilave edin.yuvarlak ve derin bir kabın içerisine strech folyo veya temiz bir poşet serelim. hazırladığımız karışımı bu kaba boşaltalım. karışımı derin dondurucuda 2-3 saat kadar sertleşinceye kadar donduralım. pratik parfe donduktan sonra buzdolabından çıkarıp, 10 dakika bekletelim ve daha sonra servis tabağına ters çevirerek kalıptan çıkaralım. dilimleyerek ikram edelim. afiyet olsun.afiyet olsun...

(hazır dondurmalı pratik parfe yemek tarifi, hazır dondurmalı pratik parfe yemeğinin yapılışı, hazır dondurmalı pratik parfe yemeği pişirmek, hazır dondurmalı pratik parfe yemeği nasıl yapılır ? )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder