?

Iyi beslenme

İyi beslenme

Sağlıklı ve diyabet dostu bir rejim uygulayınız.

diyet ve egzersiz başarı gösteren diyabet yönetiminin esas taşlarıdır. besleyici, " diyabet dostu" bir rejim yemeklerinize enteresanlık katan ve ihtiyacınız olan bütün vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı olan çeşitli gıdaların tüketilmesine dayanır. " diyabet dostu" sınırlı sayıda tatsız " sağlık yiyecekleri" anlamına gelmez. size tarifler ve sağlıklı ve yemekten zevk duyacağınız yemekler yapma konusunda öneriler vereceğiz.

sağlıklı bir kiloya ulaşmak veya bu kiloyu sürdürmek için, çok yağlı, çok şekerli gıdalardan uzak durunuz (tatlılar ve yüksek karbonhidratlı nişastalar dahil). bundan başka diyetinizdeki tuzu da azaltmaya çalışınız - bilhassa geçmişte yüksek tansiyonundan yakındıysanız. bu değişikliklere alıştığınızda, aşırı tuzlu, şekerli veya yağlı gıdaları hiç özlemeyeceksiniz.

kötü beslenme ve obezite insanların kan şekerlerini kontrol altında tutamamalarının ana sebeplerinden ikisidir. bu nedenle, görünen o ki, sağlıklı beslenme yönetim planınızda çok önem taşır. pes etmeyiniz! olumlu yaklaşmaya çalışınız. " benim rejim ihtiyaçlarımı karşılayacak bir yemek planını hazırlamak çok zor" gibi düşüncelerin tesiri altındaysanız, olumlu bir eylemde bulunun. doktorunuzdan sizi bir beslenme uzmanına sevk etmesini isteyin ve diyabet-dostu tarifler ve yemek kitapları edininiz.

" artık yemekten zevk almayacağım! " veya " hoşlandığım her şeyden vazgeçmek zorundayım! " biçiminde düşünüyor olabilirsiniz - içiniz rahat olsun, illa da diyetinizden " sevdiğiniz yiyeceklerin" tümünü çıkarmanız gerekmiyor. ölçülü olmak çok önemli ve - tereyağı yerine zeytin yağı, dondurma yerine dondurulmuş yoğurt gibi yedek gıdalara alışmak çok kolay!

başarılı olmak için, diyetinizi bir seferde tamamen değiştirmeye kalmayın - sonunda, yemek vakitleri gününüzün eğlenceli bir parçası olabilir. işe yukarıdaki menüdeki " daha iyi yiyecek seçimleri için ipuçları" ile başlayın ve birkaç gerçeği öğrenerek kendinize ilişkin diyabet-dostu rejimi oluşturma konusunda birkaç öneri alın. bundan başka, kilo kontrol ve rejim ihtiyaçlarınızı karşılayan ve damak zevkinize hitap eden, size özel bir yemek planı oluşturmak için bir diyabet eğitmeni ya da beslenme uzmanı ile konuşun. ne kadar çok şey bilirseniz, her gün nefis ve enteresan yemekler yapma esnekliğiniz de o kadar çoğalır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder