?

Izsiz yuz germe

İzsiz yüz germe

Üzerinde dikensi çentikler olan özel olarak geliştirilen dikişlerle uygulanan bu yeni metod, yüzdeki yaşlılık belirtilerinin azaltılmasında yeni bir çığır açmıştır. metod ameliyatsız ve izsiz olarak anılmaktadır.

bu uygulamada kullanılan dikiş üstündeki çentikler, cildin istenen yönde sabitlenmesini temin eder, yukarı-arkaya doğru çekilen yüz derisinin geri dönmesini önler. anestezi altında uyulanır, bir saat kadar sürebilir.

bu metod için ideal kişiler:

30-60 yaş arası olanlar,

daha genç görünüme sahip olmak isteyenler,

yüzünü ameliyat sıkıntılarına katlanmadan gerdirmek isteyenler.

bu metod için ideal olmayan kişiler:

çok ince kırılgan cildi olanlar,

çok dolgun yağ dokusu kalın cilde sahip olanlar,

çok dramatik bir değişiklik isteyenler,

anoreksia veya benzeri hastalığı olanlar.

uygulamadan sonra deride hafif pembelik yada çok ufak morluk olabilir. bunlar birkaç günde geçecektir. uygulamanın derhal sonunda yüzdeki değişim görülebilir. ancak yapılan işlemin kalıcı olması için işlem sonrası üç hafta çok dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. uygulamadan dört gün sonra duş alınabilir. ancak üç hafta müddet yüz cildinin gerilmesi ya da aşırı hareket etmesine neden olabilecek masaj, oğuşturma, ağır makyaj, yüz mimiklerinin aşırı kullanılması gibi durumlardan uzak durulmalıdır. uygulamadan birkaç gün sonra yüzde hiçbir dikiş ya da ameliyat izi kalmayacaktır. uygulamanın tesiri 3 - 5 yıl kadar sürebilir. bu sürede derinin yaşlanması ve sarkması, derialtı yağ dokusunun incelmesi ile birlikte uygulamanın tesirleri azalacak ve giderek kaybolacaktır.

uygulamanın çok nadir olmakla birlikte bazı riskleri mavcuttur. iplik uçları deriden çıkabilir, iplik dıştan görünebilir, iki taraf arasında asimetri olabilir ki bu durum işlem sırasında olursa o anda düzeltilebilir. bundan başka işlem sonrası üç hafta içerisinde asimetri doktorunuz tarafından düzeltilebilir. daha uzun vadede oluşabilecek asimetriler için ek iplikler gerekebilir. uygulama bölgesinde deride büzülme çok nadir olabilir ancak birkaç hafta içerisinde düzelir.

bu uygulamanın özelliklerini yüz germe ameliyatı ile karşılaştıracak olursak:

ameliyatsız yüzgerme işleminde:

anestezi: lokal

ameliyat izi: yok

işlem süresi: 30-45 dak.

komplikasyon: çok nadir

maliyet: daha az

hastanede yatış: gerekmez

ameliyatlı yüzgerme işleminde:

anestezi: genel

ameliyat izi: var

işlem süresi: 90-120 dak.

komplikasyon: nadir

maliyet: daha çok

hastanede yatış: gerekir

kaynak: estetik plastik cerrahi prof. dr. kutlu sevin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder