?

Kadinlarda sac dokulmesi

Kadınlarda saç dökülmesi

Daha sık biçimde arka kısım ve yanların kaldığı saç dökülmesi "modelli" bir tipe sahip olan erkeklerin aksine kadınlarda genellikle daha yaygın bir seyrelme (genel olarak daha az saç bulunması) görülür. tablo erkeklerdekinden çok farklıdır ve saç dökülmesi yaşayan kadınlar için yapılması gerekenler hem tanıda hem de tedavide önemli kademede uzmanlık gerektirir.

kadınların ön saç çizgisi genellikle olduğu gibi kalırken erkekler karakteristik olarak kafa derilerinin ön kısmından başlangıçtan başlayarak önemli oranda saç kaybederler. kadınlarda saç kaybı çoğunlukla olabildiğince yavaştır ve hamilelik sırasında ve menopozda hızı çoğalır. erkeklerdekine nazaran daha büyük bir sıklıkla periyodiktir, kendilerini geri çeviren mevsimsel farklılıklar gösterir ve hormonal değişikliklerden, tıbbi koşullardan ve dış faktörlerden daha kolay biçimde etkilenir.hastanın saç ve kafa derisi karakteristiklerinin nakil için ideal olması halinde kadınlardaki androgenetik saç dökülmesinde saç nakli sıklıkla tercih edilecek tedavidir ve bazen androgenetik saç dökülmesinin cerrahi olmayan tedavisi için gıda ve ilaç idaresi (fda) tarafından onaylanmış olan minoksidille kombine edilebilir.

saç dökülmesinin tıbbi tedavileri büyük ölçüde erkeklerde görülen androgenetik saç dökülmesine yöneliktir.

tedaviler:1. saç dökülmesini kabul etmek ve bununla yaşamayı öğrenmek. profesyonel danışmanlık yardımcı olabilir.2. perma, boya ve saça daha dolgun bir görünüm verecek diğer kozmetik seçenekler.3. ilaç terapisi - rogaine (topikal minoksidil). rogaine şu anda kadın tipi saç dökülmesi için fda tarafından onaylanmış mevcut tek ilaçtır.4. saç nakli ameliyatı - modern cerrahi teknikler, ideal adaylar olmaları ve gerçekçi beklentilere sahip olmaları koşuluyla, kadınlar için saç naklini tatbik edilebilir bir tedavi seçeneği durumuna getirmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder