?

Kadinlarin ve erkeklerin erojen bolgeleri

Kadınların ve erkeklerin erojen bölgeleri

Sevgilinizin boynunuza yumuşak bir öpücük kondurduğunu düşünün... ya da kulağınıza aşk sözleri fısıldadığını... hatta gece yatakta ayaklarınıza masaj yapmaya başladığını hayal edin...

Her insanın fantazilerinin, cinsellikten aldığı zevkin değişik olması gibi uyarılma noktaları da birbirlerinden farklıdır...Kimileri yumuşak okşayışlardan, kimileri daha sert ve tutkulu davranışlardan, kimileri ise öpülmekten hoşlanır.Bunun yanında her insanın öpülmesini, okşanmasını istediği noktalar da değişik olabilir. Fakat sinir sisteminin herkeste aşağı yukarı aynı olduğu düşünülecek olursa, esasında ufak değişiklikler dışında vücudumuzun bazı bölgelerinin bu tür uyarılmalara son derece müsait olduğu görülür.İşte yukarıdan aşağıya doğru kadın ve erkeklerin erojen noktaları...

Kulak: bayanların büyük çoğunluğu kulağın ve kulak çevresinin erojen olduğunu ifade ediyor.

Erkekler de kadınlar da bilhassa seks sırasında kulaklarına fısıldanmasından, kulaklarının öpülmesinden hatta ısırılmasından hoşlanıyor.Bundan başka yine her iki cins de partnerlerinin nefesini kulaklarında hissetmenin kendilerine çok büyük haz verdiğini belirtiyorlar fakat işin sırrı yumuşak davranmakta. Aksi halde karşı taraf tahrik değil rahatsız oluyor.

Boyun: sinir sistemi gelişmiş olan boyun bölgesi hem erkeklerin hem de bayanların erojen noktalarından. bu yüzden gerek kadınlar gerekse erkekler boyunlarının öpülmesi, okşanması, yalanması ya da hafifçe ısırılmasından beğeniyorlar.Kadınlar boyun temasını ön sevişmenin vazgeçilmez etaplarından biri olarak görüyor, boyunlarına yapılan temasın, hatta masajın ön sevişmenin başlangıç noktası olduğunu ifade ediyor.Erkekler de kadınlar gibi boyunlarına masaj yapılmasının cinsel arzuyu arttırdığı görüşünde.

Ağız: ağız için söylenebilecek pek bir şey yok esasında.Siz öpüşmekten zevk almayan kadın ya da erkek gördünüz mü ?

Hayır değil mi ?Fakat unutulmaması gereken bir şey daha var.Erkekler dudaklar ve öpüşme konusunda kadınlara oranla bir miktar daha şiddetten hoşlanıyor.Kadınlar french kiss'i ya da masumane öpücükleri tercih ederken, erkekler kadının öpüşürken dudaklarını sıkıştırmasından ya da ısırmasından zevk duyuyor.

Sırt: kadınlar ense kökünden başlayarak omurgaları boyunca partnerlerinin yavaşça aşağı kaymasından çok hoşlanıyor.Partnerlerinin ellerini, parmaklarını, dillerini ya da dudaklarını kullanarak ufak dokunuşlarla yukarıdan aşağıya inmesini tahrik edici buluyor.Aynı şey erkekler için de geçerli.Onlar da birlikte oldukları kadının göğüslerini, yüzünü, nefesini sırtında hissetmekten hoşlanıyor.

Göğüsler: bayanların en erojen noktalarından olan göğüsler, hem kadının tahrik olup cinsel doyuma ulaşmasına yardımcı oluyor hem de onun cinsellikten ne kadar zevk aldığını gösteriyor.Hemen her erkek göğüslerin, kadının erojen noktalarından biri olduğunu bilse de bazı yanlışlar yapabiliyor.- Örneğin kadınlar göğüslerinin okşanmasından çok fazla tahrik olmuyorlar.

Kadınlar, erkeğin eliyle göğüslerini okşaması yerine parmakla, dudakla, dil ya da cinsel organlarıyla göğüslerine dokunmasından zevk duyduğunu ifade ediyor.Erkekler bu konuda kadınlar kadar görüş birliğine varabilmiş değil.Kimi erkekler kadının göğüslerini sıkması, ısırması ya da yalamasından zevk aldığını söylerken kimileri bundan nefret ediyor.İyisi mi, siz siz olun erkeğinize bu konuda ne düşündüğünü sorun...Karın: son derece duyarlı ve yumuşak bir bölge.Sevişme esnasında kadınlar göbek deliklerinin ellenmesinden, yalanmasından, okşanmasından tahrik olabiliyor.

Erkeklere gelince... erkekler de en az kadınlar kadar bu bölgenin kendilerini tahrik ettiğini ifade ediyor

fakat erkekler bu konuda bir miktar daha yaratıcı. Partnerlerinin dilleri ya da dudaklarının yanı sıra saçlarının, göğüslerinin bu bölgeye temas etmesinden çok büyük haz alıyorlar. Fakat bu bölgeye dokunurken ya da okşarken, nazik davranmak gerekiyor. Aksi halde sevgilinizin canı yanabilir...Popo: bayanların erojen bölgelerinden biri de kalçalarıdır.Neredeyse her kadın, popolarının okşanmasından, öpülmesinden, yoğurulmasından, hafifçe vurulmasından ve partnerlerinin parmaklarının popo çizgisi boyunca gezinmesinden hoşlanır. fakat daha fazlasını istiyorsanız dikkatli olmalısınız çünkü bazı kadınlar anüslerinin ellenmesinden zevk alırken, bazıları bunu tiksindirici buluyor...Bunu deneyerek veya konuşarak çözümleyebilirsiniz.Erkekler de popolarının okşanmasından, öpülmesinden, ısırılmasından zevk alıyor.

Fakat nazik olmanız kaydıyla.Penisle anüsleri arasındaki bölge son derece hassas olduğundan en küçük bir darbe bile çok büyük ağrıya sebep olabilir.

Bazı uzmanlar kadınlarınki gibi ereklerin de g noktası olduğunu ve bunun anüsün 3-5 santim içerisinde olduğunu belirtiyor.- Bu varsayıma göre erkekler henüz bunu keşfetmemiş olsalar dahi, yalnızca bu bölgelerinin okşanmasıyla orgazm olmaları mümkün görünüyor.

Fakat bazı erkekler bu konuda çok hassaslar ve böylesi dokunuşlardan nefret ediyorlar.O yüzden bu bölgelere dokunmadan önce mutlaka onun fikrini almalısınız.Bacaklar: ayak bileğinden başlayın ve yavaşça yukarıya çıkın. avuç içiniz ya da parmaklarınızla dairesel hareketler yaparak baldırlarını bilhassa de en erojen nokta olan baldırların iç taraflarını okşayın. bayanların bu dokunma işlemine bayıldığını göreceksiniz.Erkekler de en az kadınlar kadar baldırlarının içinin okşanmasından tahrik oluyor.Ayak: yine tam olarak fikir birliğine varılamayan bir nokta.Kimi kadınlar erkeklerin ayaklarını öpmesini, parmaklarını yalayıp emmesini tahrik edici bulurken kimileri bunu çok pornografik ve iğrenç buluyor.

Aynı şey erkekler için de geçerli.Bunun yanında erkeklerin büyük çoğunluğu parmaklarının okşanmasından, öpülmesinden nefret ediyor.

Partnerinizin bu konudaki tutumunu değiştirmek veya değiştirmemek size kalmış.

Bu hususlarda fazla ısrarcı olmamakta da fayda var...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder