?

Kamasutra

Kamasutra

Cinsel birleşme çeşitlemelerinin sistematik olarak tasvir edildiği en eski ve tanınmış eser kama sutra adlı sanskrit klasiğidir. çok daha eskiye giden bir takım yazmalara dayalı olarak m. s. ilk beş yüzyıl içerisinde yazıldığı sanılmaktadır. yazarı olan malanaga vatsyayana, kitabında ağırlıkla genel toplumsal davranış ve evlilik konularına eğilmişse de kama sutra adı çağımızda adeta " cinsel birleşme duruşlarıyla" eşanlamlı kullanılmıştır.

kitabın cinsel aşkı inceleyen yedi bölüm ve otuzaltı altbölümü vardır.

birinci bölümde; hint kültüründe evrenin yaratıcısı olarak bilinen prajapati'nin, aşkın üç esas hedefi olarak belirlediği dharma (ahlaklılık), artha (yarar) ve kama'ya (cinsel aşk) erişmek için benimsenmesi gereken doğru yol anlatılmaktadır. bundan başka bir genç kızın öğrenmesi gereken şarkı, dans, resim, beden bakımı gibi hususları da kapsayan 64 ayrı sanat türü açıklanmakta, erkeklere kadının çeşitli özellikleri üstüne bilgi verilmektedir.

ikinci bölümde; kadın ve erkek türleriyle bunlar arasındaki uyum veya uyumsuzluklar anlatılır. erkekler üç gruba ayrılırlar: tavşan, boğa ve aygır. kadınlarda da üç tür vardır: ceylan, kısrak ve dişi fil. erkeklerde ayırım " lingam" diye isimlendirilen erkeklik organlarının uzunluğuna, kadınlarda ise " yoni" olarak bilinen dölyolunun derinliğine göre yapılmaktadır. böylece boyutların denk düştüğü taktirde üç tür eşit birleşme, denk düşmediği durumlarda da altı tür eşitsiz birleşme ortaya çıkmaktadır. erkeğin boyutlarının kadına üstün olduğu birleşmelerin " yüksek uyumlu" olduğu belirtilir. buna göre bir aygır erkekle bir ceylan kadının birleşmesi " en yüksek uyum" dur. en " pelvis kasınızı sıkarak onun ereksiyon süresini uzatabilirsiniz. (pelvis kası: idrarımızı tutmamıza yarayan kas)

başaşağı

zorluk derecesi: 6

nasıl yapılır: ellerinizi başınızın altında çapraz yapın ve yere yüzüstü uzanın. başınızın altına bir yastık koymayı ihmal etmeyin. partneriniz sizin arkanıza geçip ayaklarınızı yukarı kaldıracak. ve arkanızdan size temas edecek.

neden sevilir: şayet derin darbelerden beğeniyorsanız bu başaşağı pozisyonunu bayılacaksınız. bu farklı açı daha önceleri hiç farketmediğiniz bazı zevk noktalarını bulmanıza sebep olabilir.

köprü

zorluk derecesi: 4

nasıl yapılır: sevgiliniz yatağa iki bacağını uzatıp oturacak. siz de onun kucağına bacaklarınızı kıvırarak oturun. kendinizi onun üstüne bırakın. bu konumda sırtüstü uzanın. ama belinize zarar vermemeye dikkat edin. başınızı yatağa iyice yaslayın ve ellerinizi de yatağa dayayın.

neden sevilir: şayet bu pozisyona dayanabilecek kadar esnek bir vücut yapısına sahipseniz olabildiğince keyif alacaksınız. sevgiliniz de, bu konumda yüzünüz ve göğüslerinizin erotik görüntüsü karşısında çok tahrik olacak.

bir bacak yukarıda

zorluk derecesi: 8. 5

nasıl yapılır: sevgilinizle karşılıklı ayakta durun. ve sağ ayağınızı dışarı doğru çevirin. sevgiliniz bacaklarını omuz genişliğinde açmalı ve yere sağlam basmalı. ellerinizi sevgilinizin boynuna dolayın ve onun da sizi belinizden kavramasına izin verin. peşinden yavaşça sağ ayağınızı yukarıya çekerek partnerinizin sol omzuna yaslayın. bu konumda cinsel birleşmenin olmasına izin verin.

neden sevilir: pekçok erkek esnek bir vücut yapısına sahip değildir. ve sizin bu hareketi zarifçe yapmanız onun gözünde değerinizi arttıracaktır. sizi bir seks tanrıçası olarak görecektir.

x

zorluk derecesi: 2

nasıl yapılır: partneriniz yatakta sırt üstü uzanmalıdır. siz de başınızı onun ayaklarına denk gelecek biçimde yüzüstü sevgilinizin üstüne uzanmalısınız. bu esnada da yavaşça birleşmeyi gerçekleştirmelisiniz. bu sırada sizin ve partnerinizin bacakları " x" biçimini almalı. yani yanlara doğru hafifçe açık olmalı. bu pozisyonda zor hareket edebileceğinizden pelvis kasınızı kullanarak partnerinizin ereksiyonunu uzun tutabilirsiniz.

neden sevilir: pozisyon " x", sizin derinlik, ilişkinin sürati ve vibrasyonu tamamen kontrolünüz altında tutmanıza yardımcı olan bir pozisyondur. bu yöntemi denediğinizde orgazma ulaşma şansınız hayli yüksektir. kontrolün sizin elinizde olması partnerinizi hem tedirgin edecek hem de daha çok zevk almasına neden olacaktır.

erkek yan tarafta

zorluk derecesi: 3

nasıl yapılır: sırtınız partnerinize dönük biçimde yatakta yan yatın. yukarıda kalan bacağınızı karnınıza doğru çekin. partneriniz yatakta dizlerinin üstünde ve olabildiği kadar yaklaşmaya çalışmalıdır. bunu sağladıktan sonra cinsel birleşmenin rahatça gerçekleşebilmesi için üstteki bacağınızı hafifçe yukarı kaldırın. birleşme olduktan sonra da bacağınızı indirin. bu sayede partneriniz daha çok zevk alacaktır.

neden sevilir: yan yatarak yapılan seks beklemediğiniz kadar zevk verebilir. çünkü bu açıdan erkek daha kuvvetli titreşimler yaratıp değişik zevk noktalarınızı keşfedebilir.

kucak dansı

zorluk derecesi: 3

nasıl yapılır: partnerinizi dik bir sandalyeye beline bir yastık gelecek biçimde yaslandırın. peşinden dizlerine oturun. sonra önce sağ sonra sol ayağınızı sevgilinizin omuzlarına koyun. bunu yaparken ellerinizle onun dizlerinden destek almaya dikkat edin. sonra ileri geri hareketlerle ritminizi belirleyin.

neden sevilir: bu açıdan sizi daha önce yalnızca jinekologunuz görmüştü. ve partneriniz gördüklerinden çok hoşlanacak. büyük bir olasılıkla bu pozisyonu pekçok kez tekrarlamak zorunda kalacaksınız.

masabaşı işi

zorluk derecesi: evde yaparsanız 3,ofiste 7, başka birinin ofisinde 10

nasıl yapılır: esasen bu tekniğin en hoş olanı " pretty woman" filminde olduğu gibi piyano üstünde yapılanıdır. yöntem ise gayet basit. bir masa veya benzeri bir yükseklikteki bir nesnenin üstüne bacaklarınız boşlukta kalacak biçimde uzanın. partneriniz ise ayakta durup misyoner stili bir pozisyonla cinsel birleşmeyi sağlayacaktır.

neden sevilir: bu pozisyon bilhassa ev dışında yapıldığında inanılmaz zevkli bir hale geliyor. çünkü değişik bir mekanda bulunma heyecanı doğrudan olarak ilişkinize yansıyacak.

aşk üçgeni

zorluk derecesi: 4

nasıl yapılır: bir bacağınız tamamen havada, diğeri de tamamen yerde olacak biçimde yere yatın. sağ elinizi dümdüz bir biçimde yere yaslayın ve destek almaya çalışın. belinizi hafifçe yukarı kaldırın ve kolunuz ile beliniz arasında bir üçgen oluşmasını sağlayın. partneriniz de yukarıda olan bacağınızdan destek alarak cinsel birleşmeyi gerçekleştirecektir.

neden sevilir: bu pozisyonda sevgiliniz size devamlı olarak dokunacağından cinsel hazzın ötesinde keyifler yaşamanız olası olacaktır. bundan başka uygulaması hayli kolaydır.

yandan dokunuş

zorluk derecesi: 5

nasıl yapılır: sol tarafınızın üzerine yan uzanın ve bütün ağırlığınızı sol tarafınıza verin. sağ ayağınızı yukarı doğru kaldırın ve partnerinizin bacaklarınızın arasına girmesine izin verin. cinsel birleşme bu pozisyonda arkadan olacaktır. birleşme olduktan sonra daha fazla derinlik sağlamak için yavaş hareketlerle partnerinize doğru yaklaşın. bu arada yukarıda tuttuğunuz bacağınızın ağırlığını partnerinizin omuzuna verebilirsiniz.

neden sevilir: bu pozisyon genel yapısı sebebi ile bilhassa kadına çok büyük zevk veren bir konuma geliyor. uygulama kolaylığı da pekçok kadının bu yöntemi tercih etmesine neden oluyor. deneyin, farkı hissedeceksiniz.

aşk koltuğu

zorluk derecesi: 2

nasıl yapılır: partnerinizi başı ve omuzları yastığın üstünde kalacak biçimde yatağa yatırın. siz de sırtınız ona dönük üstüne oturun. ayaklarınızı onun ayaklarının arasına yerleştirin ve yatağa sıkıca basın. böylece ağırlığınızı daha kolay kontrol edebilirsiniz. ellerinizi de sevgilinizin kalça kemiklerine dayayın. ellerinizi ve ayaklarınızı kullanarak ritmli bir hareket yaratın.

neden sevilir: partnerinizin yüzünü görmemek size pekçok fantazi imkanı temin eder. böylece kendinizi brad pitt, leonardo di caprio veya dün tanıştığınız bir yakışıklı ile berabermiş gibi hissedebilirsiniz. ancak yalnızca sevişme esnasında bu adamların adını telaffuz etmemeye itina gösterin. yoksa bir yatak odası faciası yaşayabilirsiniz.

kucak kucağa

zorluk derecesi: 9. 8

nasıl yapılır: bu pozisyona sevgilinizi bir sandalyeye oturtarak başlıyorsunuz. siz de onunla cinsel birleşmeyi sağlayacak bir biçimde kucağına oturmalısınız. ve ona sıkıca sarılmalısınız. şimdi bu pozisyonun en zor noktasına geliyoruz. partneriniz bu halde olduğu halde ayağa kalkmak zorunda. şayet yeterli protein alan birisi ise bunu çok kolaylıkla yapacaktır. şayet sevgiliniz profilden süpermeni andırmıyorsa onun işini kolaylaştırmak amacıyla sırtınızı bir yere dayamasına izin verebilirsiniz. herşey yoluna girdikten sonra da kendiniz zevkin kollarına bırakmanız hiç de zor olmayacak.

neden sevilir: bu harekette kadın pasif olduğundan size yalnızca sevgilinize sıkı tutunup işin keyfini çıkarmak kalacaktır. şayet bu hareketi keyifli ancak zor buluyorsanız, aynı yöntemi suda deneyebilirsiniz.

kök düğüm

zorluk derecesi: 10

nasıl yapılır: bu pozisyonda bir iki dakika kalabilirseniz cinsel hayatınıza ciddi anlamda renk katmış olacaksınız. gelelim bu enteresan tekniği nasıl uygulayacağınıza. partnerinizle yere karşılıklı, ayaklarınız birbinizinkilere sarılacak biçimde oturun. otururken bir yandan da cinsel birleşmeyi gerçekleştirmeye çalışın. sonra birbirinizin ellerini tutarak geriye doğru uzanın. bu konumda bir iki dakika bekleyin. ve partnerinizin vücudunu hissetmeye çalışın.

neden sevilir: bu pozisyonda, ilkel inanışa göre bedenlerdeki cinsel enerji çiftler tarafından paylaşılıyor. açıkçası aşk yapmanın en sıradışı yöntemlerinden birisi olan " kök düğümü" yaşamda en az bir kere denemeniz gereken bir yöntem.

" g" nin gücü

zorluk derecesi: 1

nasıl yapılır: yere uzanın ve dizlerinizi göğsünüze doğru çekin. partneriniz diz çöküp sizi ayaklarınızdan tutacak ve cinsel birleşmeyi bu pozisyonda gerçekleştirecek. şayet partneriniz sizi kalçanızdan kavrarsa daha iyi kontrol sağlayacağından zevk katsayısı yükselecektir.

neden sevilir: şayet g- noktanızın uyarılmasından beğeniyorsanız bu pozisyon sizi zevkten çıldırtacak. çünkü bu pozisyonda tamamen bu nokta üstünde yoğunlaşılıyor. bundan başka bu pozisyonda partneriniz, klitorisinizi eliyle uyarma şansını da elde ediyor.

sınırda

zorluk derecesi: 1

nasıl yapılır: sevgilinizi ayakları yataktan sarkıp yere basacak biçimde yatağa uzandırın. ve arkasını da yastıklarla destekleyin. peşinden bacaklarınızı yanlara açarak onun üstüne denk gelecek biçimde dizlerinizin üzerinde yatağa çıkın. bu pozisyonda göğüsleriniz partnerinizin baş kısmına denk gelecek. peşinden cinsel birleşmeyi gerçekleştirin.

neden sevilir: bu pozisyonda derinlik ve hız kontrolü tamamen sizde olacak. bu nedenle klitoral orgazma ulaşmanız hayli kolay olacak. bu pozisyon ikinizi de orgazma ulaştırmak konusunda garantili görünüyor. bundan başka sevgiliniz ilişki sırasında göğüslerinizi, yüzünüzü ve boynunuzu rahatça öpebileceği bir konumda olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder