?

Kara uzum cekirdeginin yararlari

Kara üzüm çekirdeğinin yararları

Mucizevi çekirdek ödemden, nezleye kadar bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. üzümün çok faydalı olduğu bilinir. özelliklede zihin acıcı yönü ile sınavlardan önce kuru üzüm önerilir. ama birçoğumuz üzümü yerken çekirdeğinden muzdarip oluruz. onu tüketmez, atarız. hatta marketlerde en fazla çekirdeksiz üzümler rağbet görür. oysa uzumun çekirdeği buğun pekçok avrupa ülkesinde ilaç niyetine, tabletler durumunda satılıyor. yavaş yavaş türkiye'de de yaygınlaşmaya başlayan uzum çekirdeği, yakında tüm eczanelerdeki yerini alacak gibi.

bu çekirdeğin en önemli yararı kan damarı onarıcısı olması. kan damarları insan için hayati önem taşıyor. başınızdan ayak uçlarınıza kadar her doku kanla beslenir. incecik kılcal damarlardan, geniş atardamarlara kadar, karmaşık kan damarları ağı sizin yaşam hattımızdır. şayet kan damarları yaslanır, hastalanır, zayıflar, incelir ve kan sızdırırsa, sağlığınız tehlikede demektir. şayet oksijeni taşıyan kan düzgün bir şekilde akmıyorsa kalp kasınız hasar görebilir. iste üzüm çekirdeği, zayıflamış kan damarlarını güçlendirip normal sağlıklarına döndürebilen, dolaşım bozukluklarının düzeltebilen ve önleyebilen bir yapıya sahip. özelliği ise tamamen doğal olması... çekirdek, damar hastalıklarını tedavi ediyor. zayıflamış kan damarlarının yapısını güçlendiriyor. bundan başka üzüm çekirdeği bilinen en kuvvetli antioksidan...

yapılan bazı testlerde, e vitamininden 50 kat daha kuvvetli olduğu ortaya çıkmış. ilk fransa'da keşfedildi üzüm çekirdeği 40 yıldır avrupa'da, bilhassa üzum bağlarının çokluğu ile bilinen fransa'da etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

üzüm çekirdeği 1947 yılında bordeaux universitesi'nden emekli tıp profesörü, fransız kimyacı jack masquelier tarafından keşfedilmiş. çekirdek öncelikle hamileliğinden dolayı aşırı ödemi olan fakültenin dekanının esine, dekan tarafından verilmiş. masquelier o günü söyle anlatıyor; " kadın, şişmiş bacakları ile o kadar yorgun görünüyordu ki, güçlükle yürüyebiliyordu. yüzünden, çektiği acıları okumak mümkündü.

ne yapabilirim de bu kadının acılarını dindirebilirim diye duşundum. sonra dekanın eşine çekirdek verdiğini gördüm. dekanın esi 48 saat içerisinde iyileşti o halde, ben üzüm çekirdeğinde özel bir şeyler olabileceğini duşundum.

" 1950'de üzüm çekirdeği resivit olarak bilinen ve fransa'da satılan ilk damar koruyucu ilaç olmuş. hekim masquelier ve meslektaşları, üzüm çekirdeğinin şeker hastalığı olanlar

* varis ve hemoroit gibi soruları olanlar

şunu belirtmek gerekiyor ki; yukarıda bahsettiğimiz faydaların pekçoğu çekirdeğin damarları onarıcı özelliğinden kaynaklanıyor. çünkü damarlar, insan bedenini ayakta tutan ana mekanizmalar. onların bozukluğu insan bünyesinde pekçok hastalığa neden oluyor. damarları onaran çekirdek, böylelikle diğer hastalıkların iyileşmesinde de önemli bir etkiye sahip oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder