?

Kendinizi yenileyin

Kendinizi yenileyin

Kimbilir kaç kez "bugün diyete giriyorum ! " veya " sıkıldım, yeni bir imaja ihtiyacım var " ya da " artık kendime gerçekten iyi bakmaya başlayacağım ! " dedik ama olmadı...zaman vakit dizginleri elden iyice kaçırdık.artık silkinerek kendimize gelmek için iyi bir başlangıç:taze, yapıcı ve yararlı kararlar almanın tam vakti.sağlık, hoşluk ve mutluluk adına...yepyeni bir siz için tavsiyeler..

daha rahat bir sizkendinize ayırdığınız kaç saat var ? yavaşlayın.kendinize stres ve telaştan uzak birkaç saat tanıyın. nasıl mı ? işte birkaç basit öneri:

- yorgun, stresten kasılmış adalelerinize nefes verecek bir masaj seansına gidin. masaj seanslarını hayatınızın bir parçası durumuna getirin.- belli aralıklarla kendinize ayak masajı yapın. 10 dakikalık ayak masajının ne kadar rahatlatıcı olduğuna siz de çok şaşıracaksınız.

stresli veya ne yapacağınızı bilmez durumdayken ılık bir banyo yapın. kolay banyo tarifleriyle renklendirebileceğiniz bu banyo sırasında vücudunuzla birlikte aklınızı da dert ve kederden arındırın.

- yaptığınız gündelik işlerde minimum stres için kendinizi şartlayın. bilhassa diyet yapıyorsanız vücudunuzun gereksinimi olabilecek bazı anti-stres besinler konusunda bilgi alın.

- hoşluk ve bakım rutininizi problemsiz, mutluluk dakikaları olarak değerlendirin.

- daha iyi görünmeyi karmaşık işlemlerle değil basit ve kolay yollarla da sağlayabilirsiniz. unutmayın sadelik en büyük güzelliktir.

daha bakımlı bir sizsaçının her teli yerli yerinde diyebileceğimiz kadınlara gıpta mı ediyorsunuz ? bir miktar kararlılık, bir miktar zaman geçtikçe siz de gıpta edilen kadınlardan olabilirsiniz:

saçlarınız: modelinizi gözden geçirin. uzun veya kısa saçlarınıza uygulayabileceğiniz pekçok modeli deneyin. basit bir örgü veya sofistike topuz modelleri; hiç fark etmez!yeter ki saçınız bakımlı olsun: kırıklarınızdan kurtulun, yıpranmış saçınıza bakım yapın.

yüzünüz: gözleriniz ruhunuzun aynası olabilir ama kaşlarınız ne kadar bakımlı olduğunuzun aynasıdır! kaşlarınızın daima biçimli ve bakımlı olmasına itina gösterin. ruj sürmek bakımlı olmak için en kolay yollardan biridir. cildinize ideal renklerde ruj tercih etmek ve rengini çabuk yitirmeyen rujlar kullanmak da mühimdir.

elleriniz: hatasız görünmek için ellerin bakımlı tutulması şarttır. el bakımınıza itina gösterin. manikür yapmak sandığınız kadar zor değil.

vücudunuz: pürüzsüz bir cildin ilk koşulu istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. vücudunuzun ihtiyaçlarına kulak vermeyi unutmayın. kesinlikle bakım yapın.

daha genç bir sizinanması zor da olsa yaşlanma hızını azaltmak hatta gençleşmek olası. bir miktar bilgi, bir miktar uğraş...kozmetiğin sınırları sandığınızdan geniş.aşağıdaki basit ana uygulamalarla detaylardaki güzelliği yakalayın:

- saçlarınıza lazım bakımı yapmakla işe başlayabilirsiniz. yeni bir kesimin genç görünmenizde kesinlikle artı bir tesiri olacaktır. unutmayın: açık renk ve kısa saç genç gösterir. bu arada beyazları kapatmayı da ihmal etmeyin.

- tebessümünüzün ve dişlerinizin görüntüsüne büyük önem verin. bakımlı diş ve dudaklar sizi daha canlı ve genç gösterir.

- yaşlanmayı çabuklaştıran hava kirliliği faktörünü göz önüne alın ve kendinizi olası olduğunca koruyun. kış mevsiminde yüzünüz, dudaklarınız, saçlarınız ve elleriniz soğuktan etkilenir. soğuk havalarda bu bölgelere itina gösterin. aynı biçimde, yaz aylarında güneşten korunmanız şarttır.

- cildinizi tanıyıp ihtiyaçlarını saptayın. hem yaş ve cilt tipinize göre bakım yapın hem de bakım maskeleri uygulayın.

yeni siz için 12 kuralgenç ve hoş görünmek için verdiğiniz cesur kararı azminizle besleyip sonuca ulaşacaksınız. bu yolculuğunuzda size ışık tutacak 12 altın yönerge var. kolay gelsin!

egzersiz yapın: bilinçli ve tertipli olarak yapacağınız spor hem vücudunuzun hem de moralinizin düzelmesini sağlayacaktır.

stilinizi değiştirin: kendinize bir iyilik edip bir makyaj uzmanından randevu alın. doğal hatlarınızın nasıl vurgulanabileceği konusunda bilgi edinin. yıllarca aynı ruj tonunu veya parfümü kullandıktan sonra farklılığa alışmak zor olabilir ama yeni siz adına denemeye değer!

dolabınızı temizleyin: gardırobunuzun kapılarını açıp içindekileri dikkatle inceleyin. son iki yıldır giymediğiniz kıyafetlerinizden kurtulun! kazandığınız alan, daha modern ve yeni giysiler için nimetleri artıracaktır.

doktor kontrolünden geçin: aile doktorunuz ve dişçinizden randevu alın. unutmayın ki kıymetlisiniz. her yıl sağlık kontrollerinizi yapmalısınız.

saçlarınızı yaptırın: saçlarınızı yaptırmayı bir gereklilik değil, rutin bir bakım olarak görün. bir dahaki randevuyu almak için en iyi vakit kuaför salonundan çıkmadan öncedir.

tatil yapın: spor ağırlıklı veya sportif faaliyetlerinden faydalanabileceğiniz bir otelde tatil yazılımı planlayın. böylece kendinize iyilik ederken dinlenmiş olursunuz.

doğru beslenin: enerji seviyelerinizi iyileştirmek için uygulamakta olduğunuz yeme biçimini gözden geçirin. sağlıklı beslenmeyi bir alışkanlık durumuna getirin.

bir büyük değişiklik yapın: saç modelinizi radikal biçimde değiştirmek, dişlerinizi beyazlatmak, saç renginizi değiştirmek veya gardırobunuzdan siyah rengi çıkarmak gibi bir büyük değişiklik yapın.

iyilik yapın: karşılık beklemeden iyilik yapın. iyilik yapmak veya başkasına iyiliğinizin dokunduğunu hissetmek kendinize olan sevgi ve güveninizi artıracağı gibi görüntünüze de olumlu olarak yansıyacaktır.

su için: bol su için. su içmek, dik oturmak, gülümsemek, ara sıra gerinmek gibi ufak şeylerin size ne kadar büyük fayda sağlayacağını hatırlayın. bol yürüyün ve kafeinden sakının.

amaç belirleyin: fazla kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmak için mantıklı, abartısız ve gerçekçi bir süre/kilo amacı saptayarak sağlıklı bir rejim uygulayın.

iyi uyuyun: bol ve kaliteli uyuyun cildinizin daha sağlıklı olduğuna, göz çevresi lekelerinizin azaldığına şaşıracak; gün boyu daha zinde olacaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder