?

Kivircik saclarda saglik

Kıvırcık saçlarda sağlık

Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olmak zor değil.

imrenilecek bukleler için öneri ve ipuçlarına göz atın.güzel bukleler

buklelerin havalı ve esnek olabilmesi için saçın...

- sağlıklı olması; yani yeterince beslenmiş olması gerekmektedir. çünkü sebum uzun saçı en uç noktasına kadar besleyemez. dolayısıyla her yıkamadan sonra saç tipine ideal bir bakım ürünüyle saçınıza bakım yapılması gerekmektedir. saça dipten uca kadar yapılacak bu bakım sayesinde kırıklar da önlenebilecektir.

- doğru kesimli olması gerekmektedir. saç ne kadar kısaysa o kadar fazla kıvrılacaktır. dolayısıyla bukleler için isteğiniz doğrultusunda bir kesim yaptırmanız da gerekmektedir.boyun eğen saçlar

kıvırcık saçların beslenmesi ve yıpratıcı dış etkenlerden korunması gerekmektedir. saçlar kurumuşsa canlılığını yitirir ve istenmeyen biçimde, düzensiz kıvırcıklar durumuna dönüşür. her gereksinim için muhteşem ürünler çözüm sağlamaktadır:

- nemli ortamlarda saçınız istenmeyen biçimde kıvrılıyor mu ? gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir serum kullanın. bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden sakının.

- kıvırcıklarınız düzensiz mi ? ayaklanan buklelerinizi "styling" yani şekillendirme ürünleriyle alt edebilirsiniz.

- kıvırcıklarınız hafifliklerini mi yitirmiş ? onlara hafifliklerini tekrar kazandıracak bir güç vermek için nemlendirici bir ürün kullanın ama fazla ağır sabitleyicilerden sakının.

- kıvırcıklarınız havalı değil mi ? defrize edici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları iyice düzeltin bigosu bulunmayan fönleri hiçbir vakit kullanmayın. bu tarz fönler kıvırcıkların bütün esnekliğini yok eder.ekspres bakım

saçınızı duşta ıslatın, bir havluyla kurulayın, hafif bir masajla saç şekillendirme ürününü derhal uygulayın. saçınız çok kıvırcıksa onları fırçalamayın ve sakın bigosuz bir fön kullanmayın. saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak için bir serum da kullanabilirsiniz.

kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. dolayısıyla doğru hareket şampuan uygulamasından sonra yapılacak bir bakımdır. sirkeli suyla durulama yaparak saça canlılığı tekrardan kazandırılabilir. bunların dışında şekillendirme ürünleri de kırıkları düzelterek saça canlılık kazandırır.sağlıklı ve permalı saçlar

kıvırcıkların sağlığını ve saçın tatlı parlaklığını korumak için permalı saçlara daha itinalı bir bakım uygulamak gereklidir. bu taktirde da saçın genel sağlığı için kuruluğa karşı savaşı sürdürmek ve zayıf düşen saçı kuvvetlendirmek şarttır. bunun için öneri edilen şey haftada bir, kuru saça maske uygulamak ve bir saat maskeli durduktan sonra saçı iyice durulamaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder