?

Kontakt lenslerin avantajlari

Kontakt lenslerin avantajları

Kontakt lenslerin bazı kişiler için kozmetik yararı ve gözlük takmama rahatlığı yanında optik avantajları vardır.yüksek dereceli kusurlarda kontakt lensler ufak çaplı ve kalınlıklı olmaları yanında gözün doğrudan üstünden tashih yapmaları nedeniyle çevresel kısımlardaki görme bozukluklarını azaltırlar.

tek gözünde ameliyat veya yaralanma gibi bir nedenle lensini yitirmiş olanlara verilen gözlük camları aşırı büyütme yaptığı için hastanın kullanabilmesi kolay değildir. kontakt lenslerde büyütme etkeni olabildiğince azdır ve hasta tarafından tolere edilebilir. böylece hasta heriki gözünü kullanabilir hale gelir.

her iki gözünde lens olmayanlarda da daha iyi bir çevresel görme temin edilir ve görüntü bozukluğu fazla olmaz.gözlüklerle çok az düzelme kaydedilebilen veya görmesi hiç düzeltilemeyen keratokonuslu veya başka bir nedene bağlı düzensiz korneası olan hastalar kontakt lenslerle sıklıkla iyi bir görme elde ederler.kontakt lenslerin sporcular ve özel iş ihtiyaçları olan kişiler için de avantajları vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder