?

Kozmetik urunler sozlugu - a

Kozmetik ürünler sözlüğü - a

After sun moısturızer: güneş sonrası nemlendirici.aha (alfa-hidroksit asit): çoğu meyvelerden elde edildiği için "meyve asitleri" olarak da adlandırılır. cilt bakımında kuvvetli bir yaşlılık engelleyicidir. düşük konsantrasyonlarda, ölü hücreleri yok eder, yumuşak ve taze bir cilt oluşturur. orta ve yüksek konsantrasyonlarda ise kırışıkların azalması için elastin ve kolajen üretimini uyarır.albümin:
yumurta akında bulunur ve ciltte bir tabaka bırakır.

aldehit: alkolleri oksitlendirme veya asitleri indirgeme yolu ile elde edilen uçucu bir sıvı.alkalin:
ph değeri 7den büyük olup asit olmayan madde.allantoın: iyileştirici ve rahatlatıcı etkileri olduğu söylenen botanik bir madde. cilt için kullanılan kremlerde kullanılan bir madde.

allergen (alerjen): alerjik reaksiyona neden olan madde.aloe vera: tahriş engelleyici ve rahatlatıcı etkileri vardır. ancak, aloe değişken bir madde olduğundan, bu yararları için aloe veranın taze bitkisinden veya sıkıca kapatılmış koyu bir kapta soğutularak korunulan saf bir aloe ürününden elde edilir.althea:
cilt için yumuşatıcı ve rahatlatıcı etkileri olduğu söylenen bir kök.

amino asit: proteinler amino asitlerden oluşur. cilt bakım ürünlerinde, pek çok çeşidi bulunmakta olan bu madde, su tutucu ajan olarak kullanılır. (bknz: protein)antı-âge ürünler: cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan ürünler. yenileyici ve besleyici etkiye sahip olan bu ürünler erken yaşlanmaya karşı cildi güçlendirip korur.antıbakterıal: özellikle yüzde kusurlar oluşturan bakteriler olmak üzere, her tür bakterinin oluşmasını engelleyen maddeler.

antı-cerne: göz altı morluklarını, yüzdeki renk farklılıklarını, sivilce ve pürüzleri gizlemek için kapatıcı.antioksidan: oksijen, güneş ışını veya gelişi güzel diğer bir kaynağın zararlı etkilerini azaltabilen maddedir. ancak, antioksidanların kırışıkları önlediği konusunda gelişi güzel bir kanıt yoktur; bunların cilt üstünde öncelikli etkileri iltihap ve kızarıklıkları azaltmalarıdır. antioksidanlar pekçok bitki özü, vitaminler ve sentetik maddeler içerir.antı-rıdes ürünler: kırışık giderici ürünler. ciltteki sarkmaları toparlar, cilt tabakalarını derinlemesine tazeler ve kırışıklıkları silikleştirir.

après-soleıl hydratant: güneş sonrası nemlendirici.aromaterapi: bedensel rahatlama sağlamak için vücut bakımında esas yağların kullanılması.askorbik asit: solüsyon durumunda değişken sayılan ve cilt kızarıklığına sebep veren, c vitamininin bir tipidir.

auto-bronzant: güneşsiz bronzlaştırıcı.azulene: alman papatyasından elde edilen ve yatıştırıcı özellikleri olan bir ajan.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder