?

Kozmetik urunler sozlugu - b

Kozmetik ürünler sözlüğü - b

Barıum sulphate: kozmetikte beyazlatcı bir ajan olarak kullanılan bir mineral. cildi tahriş etme ihtimali vardır.

bentonıte: kozmetikte emici olarak kullanılan kile benzer bir materyal. cildin kurumasına neden olabilir.benzephenone-3: "oxybenzone" olarak da adlandırılır. güneşin uvb ve bazı uva ışınlarına karşı koruyucu olarak kullanılan bir ajan.benzoık asit:
cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir prezervatif (koruyucu). diğer bazı prezervatif maddelere oranla daha az tahriş edici sayılır.

benzoyl peroxıde:
akne tedavisinde sık sık kullanılan anti-bakteriyel bir madde.betacaroten:
potansiyel iyi bir antioksidan.beta-glucan: cildin doğal defans mekanizmasını güçlendirdiği rapor edilen ve mayadan elde edilen yeni bir madde.

beta-hidroksit: alfa-hidroksitten daha küçük bir molekül boyuna sahip olan arındırıcı bir ajan.bıoflavonoıd: genellikle narenciye bitkilerinden elde edilen ve antioksidan, yatıştırıcı tesirleri olan bir madde.bıotın:
diğer adıyla h vitamini. vücutta, bazı bağırsak bakterileri tarafından üretilen ve suda eriyebilen bir vitamindir. b kompleks grubundan olan bu vitamin metabolizmadaki karbonhidratların, yağların ve amino asitlerin ihtiyacıdır. yüzeysel uygulamada cilt için faydası bulunmamıştır.

botox:
botulinum toxininin ticari adı. az oranlarda kullanılarak belli bir müddet için kasları felç ederek kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılan madde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder