?

Kozmetik urunler sozlugu - d

Kozmetik ürünler sözlüğü - d

Dermatıtıs: cildin tahriş olması, iltihaplanması.dha: cildin üst tabakalarında bulunmakta olan amino asitlerle reaksiyonu neticesi 2-3 saat içinde gerçekleşen bir kahverengi ton oluşturur ve her yeni uygulamada renk derinliği temin eder.dhea:
new england tıp gazetesi nin bir haber yayını olan healthnews a göre dhea nın ağızdan alınmasının yararı ile ilgili az da olsa araştırmaların bulunduğuna işaret edilse de, pekçok nedenden dolayı yararından çok riskleri vardır. büyük bir ihtimalle "dehydroepiandrosterone" adında güçlü bir steroid hormon, yani testesteron ve östrojenin kimyasal bir kuzenidir... dhea testesterona dönüştürüldüğünden bunu kullanan bazı kadınlarda yüz veya vücut kıllanması olabilir ve şayet 50 yaşlarının altında iseler mensturasyonları durabilir. dhea nın bundan başka kalp hastalıkları riskini arttıran hdl (iyi kolesterol) oranını kadınlarda azalttığı da gösterilmiştir. cilde yüzeysel uygulamada gelişi güzel bir olumlu veya olumsuz tesiri bulunduğunu belirten bir araştırma yoktur.

dıhydroxyacetone (dha): kozmetikte kullanılan kendinden bronzlaştırıcı bir ajan.dong quaı: düzensiz ay başı veya menopoz sorunlarını tedavi etmek için kullanılan geleneksel bir çin bitkisi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder