?

Lazer epilasyon hakkinda sikca sorulan sorular

Lazer epilasyon hakkında sıkça sorulan sorular

Lazer epilasyon nedir ?lazer epilasyon, lazer teknolojisi kullanılarak, minimum sürede minimum ağrı ve minimum yan etkisiyle istenmeyen tüylerden güvenilir ve aktif bir biçimde kurtulma yöntemidir.

kullanılan lazer ışını birbirine paralel giden tek renk ve tek dalga boyunda, gözle görülmeyen ışık demetidir. etkili olmasının ana prensibi, seçici fototermolizdir. dalga boyu ve atış genişliği ayarlanmış olan lazer ışını, melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl folikülünde ısı enerjisine dönüşür. bu seçici emilim sayesinde cildin üst tabakaları etkilenmeden kıl folikülü tahrip edilmiş olur. lazeri diğer metodlardan ayıran ana özellik, kılı çevreleyen dokunun zarar görmemesi ve yalnızca kıl kökünün etkilenmesidir. fda, 1997 yılında lazer epilasyon tedavisinin güvenir bir yöntem olduğunu onayladı.

lazer epilasyonun avantajları neler ?

lazer epilasyon vücudun bütün bölgelerinde rahatça uygulanır. diğer epilasyon çeşitlerine göre işlem olabildiğince kısa sürer ve epilasyondan sonra hastalara gelişi hoş bir kısıtlama yapılamaz (duş almamak,denize girmemek v. b. ). lazer epilasyonun başarıya ulaşma süreci şahsi etkenlere bağlı olarak değişir. beyaz tenli ve koyu renk tüylenmesi olanlar, esmer ve açık renk tüylenmesi olan kişilere nazaran daha kısa sürede sonuca varabilirler. bundan başka yapılan çalışmalar 35 yaş üstü olan kişilerde epilasyonun daha başarı belirten olduğunu gösterir.

tedavinin süresini kısaltmak için, hastaların seans aralarında çıkan tüylere ağda, ip, cımbız gibi yöntemler uygulamamaları gerekmektedir.

lazer epilasyon, ciltte izler bırakmaz. işlem sonrası uygulama yapılan bölgede hafif bir pembeleşme olması doğal sayılır. bu renk değişikliği birkaç dakikadan birkaç saate uzayabilir. bunun dışında ciltte gelişi hoş bir etki yaratmıyor.

gebelik döneminde lazer tedavisine ara vermek gerekmektedir. lazer epilasyon tedavisi yaptırmayı düşünen kişilerin dikkat edecekleri tek nokta, diledikleri bölgenin bronzlaşmasını tedavi süresince en aza yüklemek. çünkü bronz tene yapılan işlemde lazer dozu çok anestezi gerektirmeden işlem tamamlanabilmektedir.

iğneli epilasyon mu ? lazer epilasyon mu ?

her iki yöntemin de avantaj ve avantajsız tarafları bulunmaktadır. iğneli epilasyon tecrübeli bir teknisyen tarafından uygulandığında her çeşit kıl ve cilt tipinde aynı derecede başarı belirten netice verirken, lazer epilasyonun başarısı kişiden kişiye değişebilmektedir.

iğneli epilasyon iz bırakır mı ?

iğneli epilasyon sırasında batırılan iğneler ve uygulanan elektrik akımı ile ciltte geçici kızarıklık, ödem, kabuklanma hatta yanık ve enfeksiyon gelişebilir. bu yan tesirler genellikle gecici olmaktadır.

batık kılların tedavisi için en ideal method hangisidir ?

batık kıllar için en ideal method lazer epilasyondur.foto epilasyon ile lazer epilasyon arasında ne fark vardır ?

foto epilasyon ile halk arasında kast edilen, flaş lamba teknolojisi /ıpl(intense pulse light) dir ancak esasında foto epilasyon ışık kaynağı kullanılarak yapılan epilasyon demektir ve hem lazer hem de ıpl teknolojlerini kapsamaktadır.

hangi lazer epilasyon cihazı daha etkilidir ?

en iyi lazer epilasyon cihazı diye bir kavram söz konusu değildir. her cihazın üstün olduğu, zayıf olduğu alanlar bulunmaktadır. bazı lazer cihazları bir grup hastaya daha etkili iken başka bir lazer cihazı devre dışı kalabilmektedir.

hangi epilasyon yöntemi daha ekonomiktir ?

kısa dönemde laser epilasyon pahalı görünürken iğneli epilasyon ve diğer geçici yöntemler uzun dönemde daha pahalıya gelmektedir

lazer epilasyon ciltte iz bırakır mı ?

özellikle koyu tenlilere kısa dalga boylu lazer cihazları ile epilasyon uygulandığında ciltte genellikle geçici beyaz beneklenmeler biçiminde renk farklılıkları görülebilmektedir.

erkeklere lazer epilasyon tatbik edilebilir mi ?

erkeklere de lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder