?

Lazer isini nasil epilasyon yapar ?

Lazer ışını nasıl epilasyon yapar ?

Lazerin epilasyon yapma mekanizması: milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıldaki melanin pigmenti tarafından emilir, çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır,

burada ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. birbirlerini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır. ilk seanstan başlayarak kıl problemi yaşamazsınız. kullandığımız cihaz cildinize dokunmadan, 2-3 cm. uzaktan atış yapacağından hiçbir hijyen kaygınız olmayacaktır. cihazımız saniyede 2 atış yapmakta olup, her atışta 1,5 cm. çapında bir cilt alanı etkilenmekte, dolayısıyla işlem çok kısa sürmektedir.

alexandrite lazerin geleneksel yöntemlere üstünlüğü nedir ?

tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen deneyimler kullandığımız alexandrite lazerin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar kuvvetli olduğunu kanıtlamıştır. kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi, özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleridir.

bronzlaşmış, güneşten yanmış cilde lazer epilasyon yapabiliyormusunuz ?

evet, ndyag tipi lazer ile bronzlaşmış, koyu renk ciltte yazın dahi lazer epilasyon uygulaması mümkündür.. fakat epiderm 3 ayrı neden ile bu uygulamayı yapmayı ideal görmemektedir: 1- ndyag lazer fiziksel özellikleri sebebi ile kıl kökü derinliğine tam inemediğinden kalıcı tesiri düşük olmakta, bu da hasta memnuniyetsizliğine sebep olmaktadır.

2- ndyag lazer' de bizim kullandığımız alexandrite lazerden değişik olarak ciddi ve kalıcı leke bırakan yanık oluşma riski mevcuttur.

3- ndyag lazer uygulamaları alexandrite lazere göre çok daha acılı olmakta, uygulama yaptıran kişilerin birden fazlası lazım doz verildiğinde tedaviyi terk etmektedir. düşük dozlar ile sanal uygulamalar yaparak ticari yaklaşımda bulunmayı ise epiderm etik bulmamaktadır.

epiderm lazer epilasyon uygulamasının kozmetik kaygı ötesi insani bir gereksinim olduğunun farkındadır; fakat lazer epilasyon hiçbir zaman acil bir tıbbi müdahale değildir, 2 ay kadar sonra cilt renginiz açıldıktan sonra bu uygulamayı yaptırmanız daha ideal olacaktır. dolayısıyla, bütün cihazlarımız ndyag modülü takılmaya ideal olmasına karşın epiderm bu lazer tipini uygulamamaktadır.

neden birden çok seans gerekmektedir ?

vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi değişik yaşam evreleri vardır. aynı bölgede değişik evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. kılın lazere en hassas olduğu evreyi bulmak için lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide değişik bölgelerde değişmekle birlikte ortalama 4-6 seans problemi çözümlemeye yeterlidir, ilk seansla birlikte kıl sorununuz ortadan kalkar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder