?

Manyetik alan tedavisi

Manyetik alan tedavisi

Yer kabuğunun doğal bir manyetizması vardır. bu manyetizma hücre zarında madde alışverişini olası kılar, böylece atık maddeler ve toksinler uzaklaştırılır, besin maddeleri,oksijen ve lazım mineraller hücre içerisine alınır. uzayda manyetik alan "sıfır" olduğu için hayatla bağdaşmayan bu durumun düzeltilmesi için böyle bir sisteme gereksinim duyulmuştur. öncelikle uzaya gönderilen astronotlar üstünde kullanılmıştır. daha sonra 200. 000 insan üstünde yapılan klinik deneyler sonucunda tıpta rutin kullanıma sunulmuştur.

günümüzde bu sistem insanların sağlığı için kullanılıyor, çünkü doğal manyetik alan sanayileşme ve ileri teknoloji nedeniyle elektromanyetik kirlenme artmıştır ve şehirleşme nedeniyle insanın toprakla ilişkisi nerdeyse tamamen kesilmiştir.

bu durum stres, analjezik (ağrı kesici) etki

- hormonal ve enzimatik süreçleri düzenleyici etki.

- yara iyileşmesinin hızlandırılması

manyetik alan tedavisi bu etki mekanizmalarının bir neticesi olarak günlük hayatta zindelik, bedensel faaliyetlerde etkinlik artışı, entellektüel kapasitede artış, konsantrasyon kabiliyetinin artışı, unutkanlığın giderilmesi, uyku düzeninin sağlanması ile insan vücudunun biyoritminin düzenlenmesini temin eder.

ancak bu tesirlerin görülebilmesi için kullanılan sistemin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. en mühimi manyetik alan tesirinin pulsatil yani belli frekanslarda titreşimli olması gerekir. vücudumuzda her organın frekans aralıkları farklıdır, yani tedavi etmek istediğimiz tabloya göre değişik frekanslar kullanılması gerekmektedir. piyasada pazarlanan manyetik yataklar, bilezikler vs. bu özelliklerden tamamen yoksun olduklarından tıbbi bir tedavi fonksiyonları mutlaka yoktur!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder