?

Mayo secerken

Mayo seçerken

Bikini giyiyorsanız, ne ala, size sözümüz yok. ama vücudunuzda minik kusurlar görüyor ve onları dert ediyorsanız... veya seçiminiz mayolar dan yanaysa; işte size seçim tavsiyeleri...

ama önce, mayo seçerken kullanabileceğiniz 5 altın kural:1- kusurlarınızı dert etmeyip, güzel taraflarınızı vurgulayın.2- 2 beden arasındaysanız, büyük olanı tercih edin.3- emprime desenleri tercih edin, kusurları muhteşem gizleme ederler. desen ve motif sevmiyorsanız, siyah ve koyu mavi tonlarından şaşmayın: netice her zaman süperdir!4- üşenmeden pek çok model deneyin; yakışmayacağını düşündüğünüz bir model üzerinizde çok güzel durabilir.5- mayo denerken hareket ederek mayoyu inceleyin.

kalçam iri ve bacaklarımın üst kısmı çok kalınseçin:- bacak oyuğu v şeklinde kesimli modelleri;- kalçalarınızı iyice saran modelleri;- dikkati yukarıya çekmek için üst kısmında hareket ve detaylar olan (geniş dekolte, farklı sırt kesimi vb) modelleri;- üstte açık tondan başlayıp aşağıya doğru koyulaşan degrade modelleri;- gevşemeyen dokudaki kumaştan dikilmiş modelleri;- pano veya her tarafı ufak desenli modelleri;- vücudu sıkı kavrayan, toparlayan modelleri;- bacakların üst kısmını örten etekli modelleri.

kaçının:- kemerli modellerden;- bacak oyuğu az ve aşağıda duran modellerden;- bacak oyuğu çok yüksek kesimli modellerden;- yatay çizgili modellerden;- çok dökümlü, ince kumaşlardan ve dublesiz modellerden;- parlak kumaştan yapılmış modellerden.

göğüslerim çok küçük

seçin:- dolgulu, balenli, kabarık göğüslü modelleri;- dökümlü, şifon kumaştan yapılmış modelleri;- drapeli, çapraz askılı modelleri;- bilhassa göğüs bölgesinde çarpıcı parlak renkli modelleri.

kaçının:

- atletik modellerden;- göğüs kısmı sabit, düz straples modellerden;- çok az veya çok geniş göğüs dekolteli modellerden.

göğüslerim çok büyük

seçin:- streç ve sıkı kumaştan yapılmış modelleri;- ayarlanabilir ve geniş askılı modelleri;- üst kısmı tek renk, belden aşağısı daha renkli ve ayrıntılı modelleri;- sırtı fazla açık olmayan ve göğüsleri arkadan destekleyen modelleri.

kaçının:

- sırtı derin v kesimli modellerden;- % 100 pamuklu modellerden;- spagetti (ince) askılı modellerden;- büyük çiçek desenli modellerden.

belim kalın

seçin:- bele tam oturan modelleri;- kemerli modelleri;- hareketli, canlı desenli modelleri;- diyagonal çizgili modelleri;- bel kısmında daha koyu tonlar kullanılmış modelleri;- beli ajurlu, hareketli, kafes dekolteli modelleri.

kaçının:- çok iddialı ve açık modellerden;- yüksek belli modellerden.

karnım var

seçin:- panolu modelleri;- belden oturmuş etekli modelleri;- dikey çizgili modelleri;- göğüs kısmında veya sırtta hareket ve detaylar olan modelleri;- çok renkli desenler olan modelleri;- bacak oyuğu yüksek kesimli modelleri.

kaçının:- askısız ve sutyensiz modellerden;- şortlu modellerden;- bacak oyuğu az ve dar olan modellerden;- kemerli modellerden;- karın kısmı ayrıntılı modellerden;- iki renkli bilhassa alt kısmı daha açık renk modellerden.

bacak boyum kısa

seçin:- bacak oyuğu çok yüksek kesimli modelleri;- bacak oyuğu renkli bantlarla hareketlendirilmiş modelleri;- dikey çizgili veya dikey çubuklu modelleri.

kaçının:- mini şortlu modellerden;- bacak oyuğu az ve dar olan modellerden;- etekli modellerden;- yatay çizgili modellerden.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder