?

Noral terapi nedir ?

Nöral terapi nedir ?

1920' li yıllarda & lsquo; ' huneke & lsquo; ' isimli tıp doktoru iki kardeşin eskiden uygulanan ama unutulmaya başlanan bir metodu bir hastalarında tekrar kullanmak istemeleri ve iyi netice alınca da bunu geliştirmeleri ile tekrar gündeme gelmiştir.

& lsquo; ' nöral terapi' ' deyimi, iyileşme elde etmek için vegetatif sinir sistemi üstüne etki etmek veya uyarmak anlamında kullanılıyor ve etki mekanizması da bu sistem üstünden açıklanmaktadır.

vegetatif (otonom) sinir sistemi vücudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ yapısı (network ) içindedir. bu sistem birbirlerinden değişik ancak birbirleri ile uyumlu çalışan sempatik ve parasempatik sistem adı verilen iki değişik bölümden oluşur.

prof. dr. pischinger bunu & lsquo; ' hücre- çevrel sistem & lsquo; ' (cell enviorement system ) olarak adlandırmıştır. otonomik sinir sistemi ve kan damarlarının uç uzantıları her hücrenin çevresindeki sıvının içerisinde sonlanır. burada metabolizma ve yaşam ile ilgili çok önemli biyokimyasal ve biyofiziksel işlemler oluşur. buradaki denge sağlık demektir, bu dengenin bozulması ise hastalık demektir.

prof. dr. ricker' e göre mekanik, termal, elektromagnetik, kimyasal, fiziksel, toksik, mikrobik & hellip;. bütün bilinen uyaranlar afferent sempatik nöronların frekans ve amplitüdlerinde değişiklik yapar.

uzun süreli araştırmalar sonucunda sağlıklı hücrelerin hastalıklı hale dönmesine sebep olan zararlı uyaranın tesirinin hücre yada hücre duvarına değil sempatik sinir lifleri üstüne olduğu gösterilmiştir.

avrupa' da ağrı tedavi merkezlerinde çok sık kullanılan bir yöntemdir. bundan başka vücutta biriken toksinlerin atılmasında çok önemli rol oynar. detoks programlarında mutlaka uygulanmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder