?

Orgazm hakkinda yanlislar

Orgazm hakkında yanlışlar

Kadın ve erkeklerin orgazm konusunda birbirini yanılttığı birtakım düşünce ve tutumlar içerisine girebildiklerine sıkça tanık olunur. sonuç olarak ortaya çıkan yanılgıların, yaygınlık kazanmış olan bazılarının üstünde durmak gerekmektedir. " eğer erkek yeterince dayanabilirse, her kadın orgazma gelebilir! " bu iddia ancak kısmen doğrudur.

uzun süren bir koitusun sonunda erişilen doruk, teknik olarak orgazm sayılsa bile, amaca varmak için girişilen acele ve endişe içerisinde, işin tüm zevki kaybolup gidecektir. yazdığı kitaplar satış rekorları kıran tanınmış fahişe xaviera hollander, en yoğun orgazmların, ilk 5 dakika içerisinde gerçekleştiğini söylemektedir. esasında pekçok bilimsel araştırma da bu iddiayı doğrulamaktadır. bu nedenle zevkli bir cinsel birleşmenin anahtarı, itinalı ve uzun ön oynaşma süreci olmaktadır.

" kadın gelmeye başlayınca, erkek olası olduğunca sert hareket etmelidir! " halbuki bunun tam tersi geçerlidir; erkek oldukça sabit kalmalıdır. ancak böyle olursa, hem kadın hem de erkek, kadının kasılan dölyolu kaslarının farkına ve hazzına varabilir.

hollander, kendi kendilerini uyararak ulaştıkları orgazmların, niye cinsel birleşmede ulaştıklarından daha yoğun olduğunu soran çok sayıda kadının mektubuna verdiği cevapta, meseleyi, dölyolu kaslarının kasılmasını algılayabilmeye bağlamaktadır. her ne kadar bu konuda kadından kadına değişiklikler söz konusuysa da, genel olarak orgazm sırasında erkeğin sert hareket etmesini gerekçeleyen gelişi güzel bir ipucu yoktur.

" en iyi orgazmlar, eşanlı olanlardır! " bu da yanlıştır. uzun müddet birlikte olmuş insanların eşanlı olarak orgazma gelmesi hem olası, hem de zevkli olabilir. ancak bu, doğal olursa haz verebilir. aksi taktirde, duyguları geri plana iten bir koşuşma söz konusudur.

eşlerden birinin önce gelmesi, hiçbir biçimde diğerinin orgazma ulaşmasını engelleyemeyeceği gibi, tersine, eşlerin üstünden yetişme ya da erteleme endişesini kaldıracağı için, birleşme sürecinin zevk boyutu öne çıkabilecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder