?

Porselenlerinizi kendiniz yaratin

Porselenlerinizi kendiniz yaratın

Evlerin olmazsa olmaz aksesuvarları porselenlere avuç dolusu para vermenize artık gerek kalmadı. önereceğimiz tekniklerle; evinize renk katacak, birbirlerinden şık porselen görünümlü aksesuvarlar yapabilirsiniz. geçmişten günümüze popülerliğini koruyan porselen objeleri almak için çok paralar harcamanıza neden yok. almayı düşündüğünüz form ve renkteki objenizi kendi ellerinizle yapabilir, zevkinize ideal aksesuvarlarla süsleyip evinizi dekore edebilirsiniz. vazodan şamdana, kaseden kutuya kadar pek çok objeye uygulanan bu teknik, çok pratik. ihtiyacınız olan en önemli madde ise porselenleştirme sıvısı.bu ürünü uyguladığınız yapma çiçeklerin, nasıl bir porselen gibi sertleştiğine inanamayacaksınız. tatilde topladığınız deniz kabuklarını değerlendirmenin zamanı geldi işte! deniz kabuklarıyla çok şık bir kutu, çerçeve ya da değişik bir obje yapmaya ne dersiniz. şayet seçiminiz bir çerçeveden yana olduysa tatilde çektirdiğiniz güzel bir fotoğrafı da çerçevenize koyarak, hatıralarınızı canlı tutabilirsiniz. "ben tatile çıkmadım porselenden de çok hoşlanmam" diyorsanız, neden cam boyamayı denemiyorsunuz. çok pratik bu yöntemle banyodan mutfağa evinizin her köşesinde değerlendirebileceğiniz çok renkli ve güzel görünümlü objeler tasarlayabilirsiniz.porselen vazo ve şamdan

malzemeler: çeşitli renklerde akrilik ve metalik akrilik boyalar, porselen parlaklığı veren sprey, porselen sertliği veren madde, şeffaf simli boya, renk örtücü sprey, yassı fırça, astar fırça, kare sünger, zımpara, slikon tabancası, slikon çubuğu, kumaş gül, inci çiçeği, makas.işlem basamakları

# seramik objeyi hafifçe zımparalayıp nemli süngerle tozunu alın.

# beyaz renkli akrilik boyanızı astar fırçasıyla seramik objenin yüzeyine sürün ve kurumaya bırakın.

# kuruyan seramik objenize, inci beyazı rengindeki boyanızı sürün ve kurumasını bekleyin. kuruma işleminin peşinden inci beyazıyla objenizi tekrar boyayın ve tekrardan kuruması için bir müddet bekleyin.

# seramik objelerinize porselen parlaklığı veren verniği uygulayın ve her işlemden sonra yaptığınız gibi kurumasını bekleyin.

# kumaş gülleri ve inci çiçekleri porselenleştirme sıvısına batırın ve sıvının fazla gelen kısımlarını parmağınızla alın. gülleri ve inci çiçekleri istenilen formda bir plaka üstünde kurumaya bırakın.

# kuruyan çiçeklerin üstüne renk örtücü sprey vernik sıkarak kurumasını bekleyin.

# güllerin kenarında pütür kısımlar varsa bunları makasla keserek temizleyebilirsiniz.

# açık pembe rengi, yassı fırçaya alarak gülleri renklendirin. inci çiçeklerin tomurcuklarını da inci beyazı renkteki boyanızla iki kat boyayın.

# kuruyan çiçekleri silikon tabancasıyla dikkatli bir biçimde objelerinizdeki ideal yerlere yapıştırın.

# şeffaf simli boyayı ince bir tabaka durumunda, çiçeklerin ve taç yapraklarının kenarına ve objenin üstüne sürerek kurumasını bekleyin.

# son olarak porselen parlaklığı veren spreyi uygulayın.deniz kabuklu kalpli kutu

malzemeler: çeşitli renklerde metalik akrilik boyalar, parlak sprey vernik, janjanlı simli şeffaf boya, astar fırça, eskitme fırçası, inci boncuklar, deniz kabukları, zımpara, kutu.işlem basamakları

# kalpli kutuyu zımparalayın ve inci beyazına boyayın. 30 dakika bekledikten sonra ikinci kat da aynı renk metalik boyayı uygulayın ve kurumasını bekleyin.

# eskitme fırçasına mavi ve inci beyaz renkleri alıp tonlamalar yapın. bazı yerlerde inci beyazıyla tonlamalar yapın bazı yerlerde de dalgalar yaparak objenize deniz havası katın.

# janjanlı simli şeffaf boyayla objenin üstünden hafifçe geçin ve kurumasını bekleyin.

# objenize parlak sprey verniği uygulayın ve yine kuruması için bir müddet bekleyin. mavi ve beyaz renkli organze kurdelelerden fiyonk yapın ve silikon tabancasıyla kutunun üstüne yapıştırın.

# deniz kabuklarını kutunun üstünde istediğiniz yere yerleştirip, slikon tabancasıyla yapıştırın. deniz kabuklarının içerisine inciler yapıştırarak çalışmanızı zenginleştirin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder