?

Sac dokulmesi tedavisine dogal yontemler - sac dokulmesi

Saç dökülmesi tedavisine doğal yöntemler - saç dökülmesi

Sıcak yağ tedavisikurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba

kaşığı zeytinyağını ısıtın. bunu yavaş yavaş bütün saç derinize yedirin. sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın. bu bakım türü, bilhassa çabuk kırılan saçlar için çok faydalıdır.hintyağı tedavisiyarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya batırırıp sıktığınız havluyla sarın. bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara iyi gelir.

zeytinyağı ve bal tedavisiyarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. daha sonra bu karışımı baş derisinize ovarak ve tarayarak yedirin. ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına itina gösterin. başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın. karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını temin eder.

protein tedavisiyumurta ile yapılacak protein tedavisi neredeyse her tür saç için uygundur. iki yumurtayı çırpın ve içerisine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ekleyin. saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.

kakao yağı tedavisikoyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakım yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. içerisinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içerisine daha ufak bir kabı oturtun. yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içerisinde eritin. tüm bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içerisinden alın ve karışımı iyice çırpın. bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu taktirde 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. peşinden saçınızı yıkayıp durulayın. bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

mayonez tedavisikuru saçların en büyük gereksinimi saç derisinin tıkanmış olmasından dolayı kaynaklanan yağ eksikliğidir. bu açığı gidermek için mayonez tedavisi uzmanlar tarafından öneri edilen bir bakım tipidir. bir yumurtayı, 1 çorba kaşığı sirkeyi, 2 çorba kaşığı bitkisel yağı, işe koyulmadan derhal önce karıştırarak çırpın. bu karışımı baş derinize ovarak iyice içirin. peşinden saçlarınızı tarayarak tüm karışımın saçlarınıza eşit yayılmasını sağlayın. 15 dakika böyle bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın. bu tedavi baş derisine nem kazandırılmasına yardım eder, kuru saçın yağla beslenmesini temin eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder