?

Sac ekme yontemleri

Saç ekme yöntemleri

Saç ekme estetiğinde,

gref, mikrogref, redüksiyon, saç ekme gibi pek çok yöntem ve teknik vardır.biz burada şu anda kellik ameliyatlarının % 80 ninde uygulanan bir teknik olan mikrogref ameliyatlarından bahsedeceğiz.tıptaki adı:microgreffenedir ?microgreffe yani mikro aşılama yöntemi hem hastanın konforu, hem neticenin doğal ve estetik oluşu nedeniyle en fazla kullanılan ve tercih edilen yöntemdir. enseden şeritler durumunda alınan kıl köklerinin kel olan bölgeye ekilmesi ameliyatıdır.kimler yaptırabilir ?belli bir yaşı yoktur. doktor tarafından kelliğin teşhis edildiği durumlarda tatbik edilebilir.ameliyat süreci- lokal anestezi uygulanır, acısız ve dikişsizdir.- ense bölgesinden şeritler durumunda saçlı deri alınır. aşılanacak saçlar saç soğancıklarına zarar vermeden lup altında hazırlanır. doğal bir görünüm sağlamak için saçların çıkış biçimine ideal olarak kellik olan bölgeye ekilir.- ameliyat müddeti kellik olan bölgenin büyüklüğüne ve ekilecek saçın adetine göre değişir. genellikle, 2 saat ila 3 buçuk saat arasında sürer. bu vakit içerisinde ortalama 2000 saç ekilir. bir müdahalede 5000 saça kadar implantasyon yapılabilmektedir.- hastanede kalmayı gerektirmez.ameliyat sonrası- kolay ve derhal hemen ağrısızdır.- saç alınan bölgede çok ince bir iz kalır; birkaç ay içerisinde gözle görülemeyecek kadar belirsizleşir.- ekme işlemi yapılan bölgede 2 gün içerisinde kabuklanma görülür.

15 gün içerisinde bütün kabuklar düşer ve müdahalenin 8. gününden itibaren 6 ay içerisinde bölge tamamen saçlanır.- ender olarak, alında ve/veya göz kapaklarında geçici bir şişlik oluşabilir.- hiç bir pansuman gerekmez.- müdahalenin ertesi gününden başlayarak doktorun tavsiyesi ve talimatları doğrultusunda saç hafifçe şampuanlanabilir.iyileşme sürecinde neler yapılmalı ?- gözleri güneşten, rüzgardan korunmak için 1 veya 2 hafta boyunca siyah gözlük kullanılmalı- okumaktan ve uzun müddet televizyon seyretmekten kaçınılmalı- ameliyatı izleyen 4 hafta boyunca güneş banyosu yapılmamalı,

2-3 hafta kadar da spor aktivitelerinden uzak durulmalı

işe arasosyal ve profesyonel hayatı kesintiye uğratmaz.komplikasyonlarmüdahale kurallara ideal yapılırsa sık rastlanılan bir komplikasyon yoktur. ufak, zararsız deri kistleri oluşabilir, saç alınan bölgede geçici his kaybı görülebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder