?

Saciniz ve gunes

Saçınız ve güneş

Tatile çıkmadan önce

saçınıza perma, boya, balyaj gibi işlemler yaptırmaktan sakının. bu stil kimyasal işlemler güneşin zararlı etkilerini artırır ve saçınızın daha hızlı kurumasına yol açar. yine de kuaförünüze uğrayıp, saç uçlarındaki kırıkları ve rengi açılmış kısımları kestirin.tatil sırasında

saçınızı güneşten, tuzdan, kumdan ve klordan korumak için uv filtreli koruyucu bir ürün kullanın. saç için hazırlanmış özel bir koruyucu ürün seçebileceğiniz gibi yüzünüz veya vücudunuz için kullandığınız güneş kremini saçınız için de kullanabilirsiniz.deniz veya havuzdan çıktıktan sonra kesinlikle yumuşak bir suyla saçınızı yıkayın. suyunu aldıktan sonra koruyucu ürünü tekrar uygulayın.eğer saçınız boyalıysa rengi koruyacak tek yol saçınızı kapatmanızdır. dolayısıyla bir bandana ya da şapka kullanmaya gayret edin.akşamları, saçınızı, tuz, klor, kum ve koruyucu üründen tamamen arındırmak için iyice yıkayın. olasıysa bir güneş bakım şampuanı ve yıkama maskesi kullanın; değilse, kuru ve yıpranmış saçlar için hazırlanmış şampuanları tercih edin. şayet saçınızın çok kuruduğunu hissediyorsanız, 2 günde bir besleyici bir maske uygulayın.tatil dönüşü

tatil dönüşü saçlar donuk ve parlaklığını kaybetmiş görünür. panik yapmayın. doğru bir bakımla kısa sürede eski güzelliklerine ve sağlıklarına kavuşacaklardır.

şok bir kürle bakıma başlayın: haftada 2 veya 3 kez şampuan öncesi bir besleyici uygulayın. saçınız eski kuvvetini ve parlaklığını yakalayana dek küre devam edin.

şampuan olarak, kuru ve yıpranmış saçlar veya boyalı saçlar için olanları kullanın. saçınız eski formuna kavuşunca saç yapınıza ideal olana dönebilirsiniz.

şampuan sonrası bir bakım maskesi veya serum uygulayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder