?

Salamura biftek tarifi

Salamura biftek tarifi

Salamura bifteksalamura biftek malzemeleri:

6-8 adet bonfile (biftek ya da antrkot)

salamura malzemesi için:

4 yaprak kuru ya da taze adaçayı

1 sap taze biberiye dalı (ama yalnızca dalın çevresindeki yeşil kürdan biçimindeki yaprakları alıp, çok incecik doğrayacaksınız)

yarım su bardağı sıvıyağı

1 tatlı kaşığı kuru nane

1 tatlı kaşığı kuru kekik

1 tatlı kaşığı hardal

1 çay kaşığı tuz

1 çay kaşığı karabiber ya da 10-15 adet tane karabibersalamura biftek tarifi:

salamura karışımı için derin bir kase içerisine sıvıyağını aktaralım. içerisine nane, kekik, tuz, karabiber ve hardalı koyup, bir çatalla iyice çırpalım. sonra da içerisine incecik kıyılmış biberiye dalları ve tüm yaprak biçiminde ada çaylarını ilave edip yine karıştıralım. sonra da kenarları en az 2-3 parmak yükseklikte geniş bir kabın içerisine, salamura sosa batırıp, her tarafını iyice buladığımız etlerimizi sıralayalım. sosun artan kısmını da tekrar etlerin üstüne aktaralım. kabın ağzını bir alüminyum folyoyla sıkıca kapatıp, buzdolabında beklemeye alalım.sofrayı hazırlayacağınız zaman tavada yağı kızdırın. etlerinizi sosun içerisinden çıkardığınız biçimde, hiç sıyırmadan kızgın yağda kızartın. kızardığında üzerinde o doğal ot parçalarının görünmesi çok güzel olacaktır.afiyet olsun...

(salamura biftek yemek tarifi, salamura biftek yemeğinin yapılışı, salamura biftek yemeği pişirmek, salamura biftek yemeği nasıl yapılır ? )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder