?

Sedef hastaligi tedavisinde son sistem: b - clear

Sedef hastalığı tedavisinde son sistem: b - clear

Sedef hastalığı tedavisinde çok çeşitli yöntemler kullanılıyor. tedavi şekli; hastalığın çeşidi ve şiddeti, bulunduğu alan, hastanın yaşı ve sağlık durumu dikkate alınarak seçilir. ultraviyole, sedef hastalarının şikayetlerini azaltabilir. orta ve şiddetli sedefi olan, lokal ilaç tedavisine cevap vermeyen veya bu tedavi için çok yaygın hastalığı olanlarda tatbik edilebilir. güneş ışığı ve suyun sedef hastalarında yararı uzun süredir bilinir. ancak kontrolsüz güneşlenmek hastalara zararlı da olabilmektedir. güneş yanığı hastalığın artmasına sebep olabilir.

özellikle açık tenli kişilerde ultraviyole deri kanseri riskini arttırmaktadır. ultraviyole ışık kaynakları, güneş ışıklarından ultraviyole a ve b'nin tedavi hedefli kullanılması için geliştirilmiş yapay cihazlardır. böylece ultraviyole, kontrollü ve tertipli bir biçimde hekim tarafından tatbik edilebilir. ultraviyole, sedef hastalarında yüksek olan deri hücrelerinin gelişme hızını azaltır.

uva (puva)

psoralen içeren ilacı içen hastaya ultraviyole a tedavisi uygulanır. psoralen gözün lens kısmında birikeceğinden hastalar tedavi alırken güneş batıncaya kadar uva geçirmeyen güneş gözlükleri kullanmalıdır.

uvb

uvb tedavisi güvenilir ve etkilidir. ağızdan ilaç alınması gerekmez. seanslar durumunda uygulanır.

bclear

sedef hastalığı tedavisinde kullanılan ileri teknolojiyle geliştirilmiş yeni bir uvb cihazıdır. fiber optik iletim sistemine sahiptir. böylece normalde kabin tedavisi biçiminde uygulanan ultraviyole tedavisinin yalnızca hastalıklı bölgelere uygulanmasına olanak temin eder. hastalıklı alanlarda yüksek dozlar kullanılarak tedavi seansları azalır. sağlıklı cilde ışık verilmediğinden bu alanlarda yan etki olmaz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder