?

Sikligi golgeleyen detaylar

Şıklığı gölgeleyen detaylar

Makyajınız yapıldı, saçınız da tamam, çıkmaya hazırsınız !ama durun bir dakika!modanın evrensel dili fransızcada "faux pas" olarak isimlendirilen "yanlış adım" lardan birini yaptıysanız nafile... görünümünüz, "göz tırmalayıcı" olabilecek, farkında olmadan yaptığımız bir yanlış adımla tamamen bozulabilir!işte şıklığınızı gölgeleyebilecek yanlış adımlar.okuyun ama yapmayın..: )

bedeninize oturmayan giysilerüzerinize bol gelen giysiler giymek moda olabilir ama sizi çok daha şişman gösterir. tam tersi taktirde da, sıkı giysiler saklanması gereken kat ve kıvrımları vurgular. hiçbir zaman "nasılsa kilo vereceğim" yanılgısıyla giysi satın almayın. üzerinize tam olan giysiler kilonuz ne olursa olsun doğrudur! etiketin üstündeki beden sizi rahatsız ediyorsa onu kesin gitsin!

ütüsüz kıyafetlerbir sürü para verip aldığınız döpiyes veya takımı ütüsüz giyerseniz bütün güzelliği ve büyüsü yok olur. doğru olan daima ütülenmiş kıyafetler giymektir. bunun için ya ütünüzle sıkı dost olacak ya da ütü tutan ve kırışmayan kumaşları tercih etmeniz gerekecektir.fazla "trendy" giyinmekgeçerli bütün "trend"leri aynı gün kıyafetinizde uygulamaya çalışmak yapabileceğiniz en kötü hatalardan biridir. trendler genellikle kısa süreli ve radikal olduklarından iki seçeneğiniz vardır: ya kıyafetinizi belli bir trende göre kurgulayın ya da klasik bir giysisi tercih edin.

tek kıyafetle birkaç mevsimkıyafetinizi seçerken tek bir mevsime ideal olmasına itina gösterin. geçiş dönemi de olsa, aynı kıyafetinizde yazlık ve kışlık parçaları bir arada kullanmayın.bu stil bir seçim kıyafetinizin çelişkili olmasına neden olur!

belirgin iç çamaşırı hatlarıkıyafetlerinizin altına ideal iç çamaşırı seçin. örneğin düşük belli bir pantolon giyerken pantolondan taşan iç çamaşırı çok iticidir. şayet giysinizin altından iç çamaşırlarınızın hatları belli oluyorsa giysileriniz üzerinize fazla dar demektir. yine bir örnek vermek gerekirse: ince kumaşlı bir eteğin altına kalın pamuklu bir çamaşır giydiğiniz durumda bu da çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

görünen iç çamaşırıbu hatayı yapmaktan da kaçının! sutyeninizin askılarını doğru ayarlayarak sarkmalarına veya gömlekten taşmalarına mani olun. pantalonunuz düşük belli ise iç çamaşırlarınızın da aynı biçimde düşük belli olarak kullanılmasına dikkat edin.

fazla beyaz giyinmekbeyaz renkli kıyafetler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir, bu nedenle çok zayıf değilseniz bembeyaz giyinmekten sakının. bilhassa, daha geniş görünmek istemiyorsanız beyaz eteğin altına beyaz çorap gibi kombinasyonlardan uzak kalın.

fazla desendesenli kumaşları birbirleriyle kullanmamaya çalışın, çok karışık ve yorucu görünebilirsiniz. bunun yanında desenli kumaşlar herkesin üzerinde hoş de durmaz. desen yakışan insanlardansanız ya üst ya da alt kısmınızda desene yer verin, hiçbir vakit ikisini birden kullanma hatasına düşmeyin.

yanlış aksesuar kullanmakstilinize ideal aksesuarlarla kıyafetinizi tamamlayın. doğru uzunluktaki kolyeleri tercih edin. örneğin kısa kolye ve boyunluklar çoğu insanın boğaz bölgesinin geniş görünmesine sebep olabilir.aksesuarlar konusunda dikkat etmeniz gereken bir nokta da, aynı renk veya aynı cins takıları bir arada kullanmaktır. örneğin sarı altınla beyaz altını veyagümüşü bir arada kullanmayın.

koyu kıyafet-açık ayakkabıkoyu renk giysi ile açık renk ayakkabı veya tam tersi kombinasyonlargenellikle kötü netice verir. kıyafetinizle ayakkabılarınızın rengini aynı tonlarda tutmaya çalışın. beyaz ve siyah renkler hemen hemen her şeye uyar, ancak buna dayanarak açık ve koyu renkleri yanlış kullanma gafletine düşmeyin.

büyük vatkalarvatka modası 80'li yıllarda moda olduve geçti ancak boyutları küçülmüş olarak hala bazı kıyafetlerde kullanılmaktadır. şayet vatkalı bir giysi kullanacaksanız vatkaların giysiye uyumlu bir şeklinin olmasına ve fazla büyük olmamalarına dikkat edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder