?

Sonbahara hos girin

Sonbahara hoş girin

Sonbahar geldi!

artık, yaz aylarının cildimizde ve saçımızda bıraktığı kötü izleri onarım etme, tenimizde bıraktığı güzel bronzluğu ise elimizden geldiğince uzatma zamanı!

aslında okuyacaklarınızın hepsini biliyorsunuz !. .. yalnızca kısa kısa hatırlatalım istedik...cilt

ölü hücrelerden ve siyah noktalardan arının!

cildinize peeling yapın. pelling sanıldığını gibi cildinizdeki bronzluğu almaz tersine cilt yüzeyinizi ölü hücrelerden temizleyerek cildinize netlik kazandırır. daha net ve yumuşak bir cilt görünümünüze doğal bir parlaklık kazandırır. peeling ürününüzü yumuşak dokulular arasından seçin. bronzluğunuz süresince haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.cildinizi iyice nemlendirin!

yaz güneşi cildinizin nem kaybetmesine sebep olur, bronzluğunuzun sonbahara da uzamasını istiyorsanız hem yüzünüzü hem de vücudunuzu tertipli olarak nemlendirmeniz gerekmektedir. temizliğiniz sırasında deterjanlı ve sabunlu temizleyiciler kullanmayın, yağsız barlar veya nemlendiricili duş jelleri tercih edin. duş veya banyodan sonra cildinizi bastırmadan kurulayın. cildinizin soyulmasını bu nedenle bronzluğunuzun kaybolmasını önlemek için sabah ve akşam bütün vücudunuza nemlendirici süt sürün.biraz otobronzan ekleyin!

yüzünüzde güneşin harelerinin devam etmesi için uygun bir yoldur. 2-3 güne bir yüzünüze uygulamaya devam edin ya da gündüz sürdüğünüz nemlendiricinizin içerisine ufak biraz otobronzan krem ilave edin ve iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın: doğal netice garantidir!makyaj

bronz ten efektleri!

bronz ten için hafif makyajlar uygulamaya devam edin. hafif renkler bronzluğunuzu daha da göz önüne çıkaracaktır. dudaklarınızı pastel ve sedefli tonlarla boyayın. pudra olarak bronz efektli güneş pudraları veya "terra cota"ları tercih edin. pudranızı geniş fırçalarla yanaklarınıza, alnınıza, burun ucu ve çenenize hafif dokunuşlarla uygulamanız yeterli olacaktır.

fondöten kullanmayın, bronzluğunuzun ışıltısını yok eder.saçlar da kurur!

yaz güneşi, deniz suyu, havuz kloru ve rüzgar saçlarda güzel olmayan izler bırakır; kurutur, yıpratır ve canlılıklarını yok eder. sonbaharda bakım kürleri uygulamayı ihmal etmeyin. şok bir kürle bakıma başlayın: haftada 2 veya 3 kez şampuan öncesi bir besleyici uygulayın. saçınız eski kuvvetini ve parlaklığını yakalayana dek küre devam edin.

şampuan olarak, kuru ve yıpranmış saçlar veya boyalı saçlar için olanları kullanın. saçınız eski formuna kavuşunca saç yapınıza ideal olana dönebilirsiniz. şampuan sonrası ise bir bakım maskesi veya serum uygulayın.

yaz dönüşü yeni bir kesim veya yeni bir renk uygulayarak onlara canlı bir görünüm kazandırmanız da mümkündür..beslenme

vitamin! vitamin! vitamin!

yemek tabağınızın içeriği bronzluğunuzun devamlılığında ve kalitesinde çok etkendir. a, c ve e vitaminleri ile selenyum ve beta karoten kürü uygulayın. bu vitaminlerin antioksidan değerleri çok yüksektir. güneşin cilde verdiği zararlara karşı savaşır ve cilt hasarlarını onararak erken yaşlanmaya karşı direnç temin ederler. bundan başka, beta karotenin bronzluğu artırıcı özelliği de vardır; taze havuç, kayısı ve domates beta karoten yönünden çok zengindir.

yaz sonu her zaman yediğinizden daha fazla taze meyve ve sebze yemeye gayret edin. hem bronzluğu koruyucu vitaminlerle donanmışlardır hem de yaz güneşinin yorgunluğunu giderme de çok etkilidirler.

sonbaharda da rahatlıkla bulunmakta olan yaz meyve ve sebzelerini tüketmeye devam edin. yaz sebze ve meyveleri vitamin ve mineral yönünden çok zengindir, aynı vakit da bol sulu olduklarından vücudumuzu nemlendirici özelliğe de sahiptirler: kavun, karpuz, patlıcan, kabak gibi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder