?

Suteresi ve greyfurt salatasi tarifi

Suteresi ve greyfurt salatası tarifi

Suteresi ve greyfurt salatası (4 kişilik)suteresi ve greyfurt salatası malzemeleri:

2 demet suteresi, sapları ayıklanmış

2 pembe greyfurt, dilimlenmiş

50 gr badem, kabukları ayıklanmış

sos:

1 çaykaşığı ince doğranmış soğan

1/2 çaykaşığı şeker

1 yeşil limonun suyu

2 yemek kaşığı zeytinyağı

tuz ve karabiber

suteresi ve greyfurt salatası tarifi:

ızgarayı orta ateşte ısıtın ve bademleri ızgara telinin üzerine yerleştirin. 8-10 dak. arada sırada çevirerek açık kahverengi olana dek kızartın.sosu yapmak için: soğanı, şekeri, limon suyunu ve zaytinyağını bir salata kabına koyun. sos koyulaşıp tüm malzemeler iyice karışıncaya dek bir çatalla çırpın. tuz ve biberle tatlandırın.greyfurt dilimlerini sularıyla birlikte sosa ilave edin. suteresi yapraklarım da katıp karıştırın.kızarmış bademleri üstüne koyup, servis yapın.

alışveriş önerisi:

pembe greyfurt en tatlı greyfurt çeşididir. şayet pembesini bulamazsanız normal greyfurt kullanın: fakat şeker miktarını 1 çaykaşığına çıkartın.

aşçının önerisi:

suteresi buzdolabında 1 hafta dayanır. ayıklanmış ve yıkanmış tereyi hava almayacak biçimde plastik bir torbada saklayın.

hazırlama:

greyfurtları, suyunu tutmak için bir kasenin üzerinde soyun. iç kabuğunu keskin bir bıçakla alıp çekirdeklerini ayıklayın ve dilimleyin.afiyet olsun...

(suteresi ve greyfurt salatası yemek tarifi, suteresi ve greyfurt salatası yemeğinin yapılışı, suteresi ve greyfurt salatası yemeği pişirmek, suteresi ve greyfurt salatası yemeği nasıl yapılır ? )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder